| redjhon69 a întrebat:

Ce este acel sentiment despre care toata lumea vorbeste? Sentimentul de iubire. Cum il simti? Pare o intrebare idioata, nu ca n-ar fi. Adica am 16 ani si nu stiu ce inseamna WTF?
Fara misto, dau funda de aia...

Răspuns Câştigător
| Clujean25 a răspuns:

Creierul îți e inundat de phenylethylamină, care se găsește și în ciocolată de exemplu, e un stimulent, ca și amfetamina. De asemenea creierul îți mai e scăldat în norepinefrină, ceea ce face să îți bată inima tare și să îți transpire palmele, dopamină, dacă vă și atingeți se secretă oxitocină, și pe lângă toate astea testosteron și endorfine la greu!

| redjhon69 explică (pentru Clujean25):

Nu se poate scapa de phenylethylamină, orepinefrină si celelalte? Cu o pastila ceva?

| Clujean25 a răspuns (pentru redjhon69):

LOL, nu! De ce ai vrea să scapi?

| redjhon69 explică (pentru Clujean25):

De ce nu as vrea sa scap?

| RAY a răspuns (pentru Clujean25):

Oxitocina ea nastere din relatii sexuale tot acest hormon face ca cei doi partneri sa se ataseze unul de altul, acest hormon poate fi eliberat si fara a face sex cu o persoana, dar sexul cimenteaza iubirea

| AdiNutuu a răspuns (pentru redjhon69):

Extazy

13 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Sentimentul de iubire e cel mai frumos lucru pe care il poti simti,dar in acelasi timp cel mai dureros.
Cand esti indragostit, nici nu mai stii cum te cheama,tot ce iti doresti este sa vorbesti cu acea persoana,sa fii langa respectivul\respectiva, Te simti ca si cum ai fi cel mai fercit om din univers, simti ca plutesti, inima iti bate, transpiri si ai acea stare de euforie.
Dar cum am spus acestea pot fi spulberate intr-o clipita. Nu e cazul sa disperi daca nu stii ce e aia, vei afla cu siguranta si nu trebuie sa te grabestiwinking

| redjhon69 explică (pentru KamaSutra):

Si cand te gandesti ca toate aceste sentimente sunt de fapt niste reactii chimice ce se petrec in noi...

| KamaSutra a răspuns (pentru redjhon69):

Singurul moment in care imi place chimialaughing

| RAY a răspuns:

Nu poate fi descris in cuvinte iubirea, sa vezi suferinta cum va vi

| LoveSleep a răspuns:

Iubirea nu se simte, se trăiește. Iubirea.m-am plictisit, altădată.

P.S: Bine faci că vrei să scapi, eu te susțin în totalitate.

| Doub a răspuns:

Iubirea e ceva tampit si ciudat.

| stark47 a răspuns:

Pentru multi(inclusiv eu) e o mare bataie de cap, stai linistita, momentan iti este mai bine fara
te va lovi ea mai tarziu...vei sti cu siguranta happy

| Şaptepăcate a răspuns:

Daca vrei "detalii tehnice" cauti pe gugal.

Din ce vad pe TPU,
Il Iubesc si nu pot sa renunt la el dar...

Ma preseaza sa facem sex dar nu sunt pregatita
Ma bate
Sunt plictisita si nu ma mai atrage
E gelos, se enerveaza din orice, nu ii place nimic
Suntem la distanta, ne vedem o data la... 30zile+.

Si ce e mai bun la final, am 12-16 ani si cred ca sunt insarcinata

Eu zic ca mai bine descoperi singur/a