| anonim_4396 a întrebat:

Ce este iubirea pentru voi?(exprimati-va cu cuvintele voastre).Cel mai frumos raspuns primeste funta!

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Ce este iubirea? Nu cred ca exista cuvinte destul de frumoase, de speciale, de marete care sa o descrie.
Dar, avand in vedere ca trebuie sa ne exprim prin cuvinte, oricat de sarace ar fi prin intelesul lor, voi incerca sa o caracterizez.
Iubirea este un sentiment unic prin natura sa.Inseamna puritate, sinceritate, fericire sufleteasca, liniste.
Iubirea nu este egoista, nu este geloasa, nu cere nimic in schimb.Este acel sentiment care iti da curajul sa treci peste toate cu un zambet.Nu tine cont de bogatie sau saracie. Iubirea e doar iubire.
Exista multe tipuri de iubire, dar toate cu aceeasi intensitate: Iubirea pentru parinti, frati, bunici, prieteni, iubit/a.
Desi capata mai multe forme, ea inseamna aceleasi lucruri.Atunci cand iubesti nu te gandesti la propria persoana ci la fericirea celor din jurul tau.
Iubirea inseamna si sacrificiu.Un sacrificiu facut pentru implinirea si zambetul persoanei iubite.
Iubirea inseamna Libertate.
O persoana care iubeste cu adevarat ar renunta si la viata doar pentru a sti ca persoana iubita e bine.
Da, inseamna si lacrimi, dar lacrimile acelea sunt varsate pentru fericirea celorlalti.
Asta e cu adevarat IUBIREA.

6 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment posibil, pe care un om il poate trai. Inseamna batai de inima, puternice, inaduseli, fluturi in stomac si nu numai chiar si lacrimi si suspine. Iubirea inseamna, doua suflete intr-un trup, e in sentiment coplesitor, care de cele mai multe ori te tine treazhee hee. Nu te lasa sa dormi. Si sti ca esti indragostit atunci cand nu mai poti dormi, pentru ca in sfarsit realitatea e mai frumoasa decat visul!winking

| anonim_4396 explică (pentru Noreasontosimle):

Iti multulesc mult pentru. raspunsul tau sincer!

| melynda a răspuns:

Iti dai seama ca iubesti atunci cand tot ce te inconjoara ti se pare frumos, cand esti fericita, cand orice gest de la persoana pe care o iubesti de face fericita, cand o secunda in care nu e langa tine conteaza!

| anonima94doll a răspuns:

Pe acest pamint totul se face din si pentru iubire. Nu se poate descri acest sentiment, pentru el nu exista definitii sau reguli sau etc etc, fiecare o vede o simte, si o traieste diferit. Fiecare traiesti acest sentiment in viata uneori poate nici nu isi da siama, oricum dragostea are puterea sa te modeleze sa te schimbi intr-un om nou fundita/

| legiuitoru a răspuns:

Dar tu stii care este cheia fericirii?

| SufletSensibil a răspuns:

Sentimentul care nu se poate exprima sau explica in cuvinte