| Happiness14 a întrebat:

Cum definești tu iubirea? Cel mai frumos răspuns primește fundă! happy

Răspuns Câştigător
| Xdw_Madyy_1995 a răspuns:

Iubirea este o pasiune care poate să fie excitată intens în noi, fără ca să ne dăm seama, absolut deloc, dacă obiectul sau fiinţa umană care o cauzează este bună sau rea.

5 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Iubirea= sentiment frumos si puternic pe care-l traiesti pentru cei dragi in adancul sufletului, il oferie unei persoane foarte drage o data cu inima ta si tot ce e mai bun din tine pentru ca-l / o iubesti.
FUNDA?

| Morphines a răspuns:

Iubirea este o sumă de emoții, trăiri pasionante și dorințe înflăcărate.

Salut@re!

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Nimeni n-a putut defini vreodată IUBIREA. Trebuie s-o trăieşti, trebuie s-o simţi. Numai marii îndrăgostiţi ŞTIU CU ADEVĂRAT CEEA CE ESTE IUBIREA. IUBIREA, ar fi unirea a două fiinţe care ŞTIU într-adevăr SĂ IUBEASCĂ. Pentru ca să existe CU ADEVĂRAT IUBIRE, este necesar ca bărbatul şi femeia să se adore în cele şapte MARI PLANURI COSMICE. Ca să existe IUBIRE, trebuie să existe o adevărată comuniune sufletească în cele trei sfere ale GANDIRII, ale SENTIMENTULUI şi ale VOINŢEI Când cele două fiinţe vibrează armonios în gândire, în sentimente şi în actele lor de voinţă, atunci IUBIREA se realizează în cele şapte planuri ale conştiinţei cosmice.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Iubirea e o realitate. Iubirea e un vis. Iubirea e atât de stranie încât nu mai ştii când visezi şi când e aievea.