| SilviaGeorgianaa a întrebat:

Ce inseamna iubirea pentru voi? Cel mai frumos raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| 1999dia a răspuns:

Iubirea... cel mai frumos sentiment,cel mai bun lucru care ti se poate intampla. iubirea e la tot pasul,si fiecare isi exprima dragostea in felul sau propriu. e unica. dar si cu nabadai. nu itreaba niciodata daca e momentul potrivit sau daca esti pregatit.da busna pur si simplu si iti schimba sensul vietii. exista multe feluri de iubiri:sincere,pure,inocente,dar si trufase sau pasionar. toti ravnim dupa ea, dar putini o gasim toti cautam iubire, dar putini gasim iubirea. sunt multe lucruri pe care as vrea sa le spun despre iubire. in concluzie pentru mine iubirea inseamna puritate, inocenta, dar mai ales iubirea iti da aripi sa zbori(cheia fericirii).

4 răspunsuri:
| ukukuku a răspuns:

Iubirea este ca o floare. Noi o plantăm în inimă, ea crește, se usucă și moare.
Iţi dai seama că e iubire atunci când spui '' Adio '' de un milion de ori, dar încă nu ai plecat.

| ColdBreeze a răspuns:

Iubirea? E acel lucru care iti ia gandul de la toate celelalte, iti creeaza o stare de melancolie apasatoare. Iubirea e un suflet in doua corpuri.E un drog de care esti dependent.Mai pe scurt... iubirea e cel mai frumos sentiment trait de o persoana.

| Radioactive23 a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa suferi, si cum multi nu pot sa sufere, putini stiu sa iubeasca... iubirea este cel mai pur sentiment neconditionat, te face sa tresari numai gandindu-te la el. te face sa zambesti din senin si simti ca ai putea face orice pentru persoana iubita. iubirea este un infinit incontrolabil

| Popescu_Dumitru_1977 a răspuns:

Iubirea inseamna tacere.