| VladIon a întrebat:

Salut TPU. Am 13 ani. As vrea sa cumpar o cutie de prezervative ca sa învăț sa mi le pun, dar mi-e teama ca nu imi va da vânzătoarea. Ce as putea sa fac? Știe cineva magazine care sigur dau?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Iti dă. Daca nu vrea o pui pe ea sa ti le probeze. Numai daca gasesti pe masura ta.

7 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Te duci la un supermarket, gen lidl. Și îți iei. Nu zici nimic. Și nici ei nu vor spune. Mai iei ceva pe lângă prez dar oricum nu o să zică nimic

| AnemonaP a răspuns:

Poți cumpăra de la absolut toate magazinele indiferent de vârstă. Cum să nu îți vândă? Nu e ca și cum ai cumpara o arma sau mai știu eu ce.

| RoCkKiD a răspuns:

Prezervativele nu-s alcool, nu-i pasa nimănui ce vârstă ai si nu au nici un temei legal sa nu le vândă.

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 anisori nu-i inca nevoie sa inveti nimic, fiindca cucul tau este oricum in crestere si nici sexul nu il vei incepe prea curand.
Eu spun sa mai astepti pana la 16 ani, cand cucul isi incheie cresterea si poti cumpara prezrevative pe masura lui, putand totodata sa te gandesti si la inceperea vietii sexuale.

| Goete a răspuns:

Du-te la o casa unde e un vanzator, nu vanzatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-ți dea vânzătoarea. Trebuie să-și facă și ea vânzare.

| VladIon explică:

Va mulțumesc tututor.