| vladdinu15 a întrebat:

Ce faci cand cineva iti fura prietena?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Oricum n-am zis că toate femeile așa fac... unele cum spui tu se pot îndragosti de altcineva, dar eu consider ca iar spune prietenului și s-ar desparți amiabil...

22 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In cazul asta in loc sa te razbuni pe acel cineva mai bine te gandesti ce i faci fetei pentru ca ea e vinovata ca te a lasta pentru altu de buna voie, nu i a pus nimeni pistolu la tampla

| Analytical a răspuns:

Nimic! ce poti face? decat sa ii multumesti ca ti-a facut un favor, deschizandu-ti ochii! ea nu te merita clar, iar prin el tu poti sa o uiti mai repede. Stiu, voi baietii sunteti mai "brutali" repede (ca alte sfaturi de aici) : vaiii, o omor, il omor, il bat blablaa, dar pe tine cu ce te ajuta asta? faci un rau prostesc si copilaresc, atat! niciodata sa nu doresti raul cuiva care nu te mai vrea... ai grija pe viitor si fa-te mai iubit daca invers vezi ca nu da roade. Tu contezi, nu ea, nu el. Te chinui singur daca iti mai bati capul cu astfel de oameni. Si, de multe ori indiferenta doare mai tare decat o palma sau un altfel de atac. Cine stie, odata "calmul tau" sa fie triumful tau. Bineinteles, sfatul meu trebuie prelucrat de o minte matura, ma bazez pe tine. happy

| nesuferit a răspuns:

Bei, si il cauti sa il feliciti

| AtateaConditii a răspuns:

Ii furi mama respectivului si ii zici sa iti dea prietena inapoi si tu ii dai mama.(daca mai are nevoie de ea)tongue

| Azµre a răspuns:

Îl bați.
Dacă ți-o fură, atunci aia nu te iubea de unde rezultă faptul că era o curvă.
Acum dedu tu singur.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns (pentru Azµre):

Nu poti deduce ca e o curva daca ea se indragosteste de altul, deduci ca nu l-a iubit destul de mult incat sa nu se mai indragosteasca si de altul. sa fie fericiti, razbunarea e jocul prostului. stiu ca e usor de spus dar mai bine treci peste daca ea e asa de proasta incat sa nu isi dea seama cat o iubesti, treaba ei. meriti ceva mai bun! oricum ea pierde, tu ai castigat experienta pentru data viitoare! doar sa nu devi paranoic.

| Azµre a răspuns (pentru andreeeeeeeeeeeeeee):

Numai o curvă pleacă de la unul la altul peste noapte! Dacă iubea pe altul discuta cu el îi spunea, și nu sărea imediat în brațele celuilalt.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns (pentru Azµre):

Aici ai dreptate nu te pot contrazice, dar voi baietii aveti inetnita de a intelege gresit lucrurile. vladinuu nu a specificat cum ia furat prietena. de acolo poti deduce, dar daca era o profitoare normal ca pleaca la altul, daca e pe interes!

| Azµre a răspuns (pentru andreeeeeeeeeeeeeee):

Oricum n-am zis că toate femeile așa fac... unele cum spui tu se pot îndragosti de altcineva, dar eu consider ca iar spune prietenului și s-ar desparți amiabil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Le urezi noroc, casa de piatra etc. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu capu* de pereti

| Demonull a răspuns:

Imprumuti un pistol te duci la respectivu si ..pac pac pac pac pana il ciuruiesti.Nu exista chestia cu "Mi-a furat prietena" clar a fost si ea de acord daca tinea la tine nu se ducea cu altu nu?! Deci prima varianta.asta daca vrei sa te descarci. poti face pac pac pac in amandoi big grin

| vitbsk a răspuns:

Evoluezi pur şi simplu, treci peste şi eventual îţi faci altă prietenă.

| JeSuisElle a răspuns:

Chemi politia.

| Schwarzz a răspuns:

Kill him, baby.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Amerilyse a răspuns:

Trebuie sa treci peste... daca a plecat pentru altul atunci nu te-a iubit. Fete sunt destule. tongue

| DuNh1LL a răspuns:

Pai..hmm,eu ce`as face...mi-as suna niste prieteni ca sa fiu sigur ca il omor din bataie.m`as duce la el si dupa iti dai tu seama happy fa si tu asa, daca ai patit asta, sau poate ai intrebat asa la...Aaa si prietenei mele nu i`as face nimic, ce ai putea sa-i faci unei fete..sa o bati? suna urat laughing cu toate ca ea are 80% din vina, dar nah. Sper ca te-am ajutathee hee

| Rijkin97 a răspuns:

I-o furi pe masa laughing

| BlackLegend a răspuns:

Eu unul daca mi-ar face asta iubita, as lua-o de mana, as merge la ala care mi-a furat, l-as bate de ar ajunge in spital, iar pe urma as pleca spunand casa de piatra

| Gherman_Paul_1999 a răspuns:

Acelasi lucru icerc sa il rezolv si eu