| Ionela_9837 a întrebat:

voi ce ati face in locul meu daca cea mai buna prietena v-ar fura iubitul?

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu ar mai fi prietena mea. Nu as mai vorbi cu ea. Si pe iubit nu l-as mai baga in seama. Viata poate fi traita si fara una sau doua persoane. Mai ales ca acele doua persoane te-au tradat. Ai ajuns probabil la o concluzie tarzie in ce priveste devotamentul lor. Oricum, e bine ca stii si acum poti merge mai departe. Lumea nu se opreste aici. Nu trebuie sa iti inchipui ca ei nu au existat in trecut, nici nu poti. Tot ce trebuie sa faci e sa te convingi ca ei nu au ce cauta in viitorul tau. Dupa cum spuneau si unele versuri ale unei melodii ( regret ca nu imi amintesc melodia ) ma doare aceasta tradare, dar asta nu inseamna ca nu voi merge mai departe. Trebuie sa le arati asta. Fii o invingatoare! Important este sa nu respingi pe toti din jur doar pentru ca ei te-au tradat. Avem tendinta ca dupa astfel de momente sa nu mai avem incredere in nimeni. Nu respinge pe cineva daca nu il cunosti suficient de bine.

| Razvan a răspuns:

"Apara-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur". Mereu am sustinut asta.Si totusi...depinde a cui a fost vina.La nervi, zicem multe dar regretam imediat. Daca el a fost de vina atunci e bine sa acorzi o a doua sansa prieteniei voastre.Mai ales ca e cea mai buna prietena a tahee hee

| catthshshshs a răspuns:

Simpatica intrebarea! Ce as face? As scapa de amandoi si i-as da uitarii. Ea, daca mi-ar fi fost asa de buna prietena, nu mi l-ar fi furat! El, daca m-ar fi iubit, nu m-ar fi lasat pentru ea. E la mintea cocosului ca o fata trebuie sa aiba si ea demnitatea ei si sa nu se lase calcata in picioare de un baiat de genul asta.Asa ca, atentie la alegerea prietenilor si prietenelorwinking

| User a răspuns:

Pune kalashnikov-ul pe easmug

| Linda a răspuns:

Parerea mea ca pana nu sunt casatoriti oamenii au dreptul sa aleaga. La un moment dat un baiat de care mie imi placea foarte mult ii dadea semne de prietenie surorii mele. Nu am simtit ura, m-as fi bucurat ca macar ea sa fie implinita. Bineinteles ca daca incepe prietenia lor relatia cu prietena se raceste de la sine, dar nu vad de ce nu s-ar relua cand si cea care a ramas fara prieten are un prieten si apoi sot de care este multumita.

mira
| mira a răspuns:

Uita-i pe amandoi. Spune-ti in gand ca ai facut o alegere gresita si orienteaza-te spre alta relatii.

| ShineMe a răspuns:

Nu ar mai fi cea mai buna prietena.Eu unul as sta de vorba cu ea sa o intreb de ce a facut asta si daca nu gaseste scuze i-as da o palma si as pleca.In primul rand daca iubitul tau intr-adevar te iubea nu te parasea pentru cea mai buna prietena.Si in al doilea rand daca ea era cea mai buna prietena a ta era constienta ca tu esti impreuna cu els i nu ar mai face asta

| i.love.me a răspuns:

I'as lasa in plata domnului daca el ar fi asa ipocrit incat sa ma lase pentru orice alta fata, insemna ca se merita unul pe altul, nu?

| Munchkin a răspuns:

Aş ieşi în mijlocul celui mai aglomerat loc, m-aş pune în genunchi şi aş striga "FREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEDOOOOOOOOOM!"
Doar nu am nevoie de rataţi, nu? Dacă au făcut asta, înseamnă că nici prietena, nici iubitul, nu mă merită. Să fie sănătoşi. happy

| myworldis5784 a răspuns:

Nu i-as mai zice never "cea mai buna prietena" si stiu ca nu se face dar le-as face un show amindurora de nu ar mai fi bucurosi ca sunt impreuna
Si in fine daca el te iubeste se va intoarce doar ca pe viitor
Pazeste-te de asa prietene!

| teiubesc_5807 a răspuns:

Eu as fii foarte suparata pe ea si as incerca sa ma razbun.

| ruxy_4595 a răspuns:

Mare flegma si mergi mai departe straight face serios acum sti ce am facut eu mi se int si mie nici nu i-am cerut vreo explicatie si tot ea m-a cautat plangand si mi-a zis ca asta a duruto cel mai rau ca nu i-am zis nimic si nici atunci nu i-am zis ceva i-am inchis tel dar sincer aveam un nod in gat si nu prea puteam spune nimic e prea dureros asa ceva dar mai dureros e pentru ea uita de ei desi e greu si deschide ochii bine :*

| kufu a răspuns:

Razbunarea e arma prostului dar e si dulce! Asa ca... tu decizi daca merita sau nu... Oricum parerea mea este ca mai aveti ceva de parcurs din procesul de maturizare. Succes(uri)!

| Andreea_8014 a răspuns:

Daca iubitul tau ar fi tinut la tine cu adevrat nu s-ar fi dat la cea mai buna prietena a ta. Iar daca prietena ta a acceptat propunerea lui.cu atat mai rau
Eu as zice sa-l lasi pe iubitul tau si sa fii prietena cu prietena ta cea mai buna. Daca e prietena ta cea mai buna inseamna ca va cunoasteti de foarte multa vreme nu?
Eu asa as face nu as distruge o prietenie de durata pentru. un baiat care nu stie sa aprecieze o fata happy
Bafta happy

| liubuska a răspuns:

Mmmmmm, buna intrebare, eu as zice sa-i lasi in pace pe ambii adica nu arata cit de mult esti disperata si traieste-ti viata mai departe, gaseste-ti alta persoana cu care vei konstrui o noua relatie! si daca prietena ta si inca cea mai buna a facut asa ceva e groaznik, eu pe viitor ti-as zice s-a cam iai seama la asa fel de prietene, dureros ca o persoana apropiata poate saa faca asa ceva! da si iubitul tau daca aplecat la ea e un... n-am kuvinte! traieste-ti viata mai departe, nu lua tare in cap, el nu e primul si nu e ultimul! succes!

| DoarNoemi a răspuns:

Am patit si eu ceva de genuangry da a trecuthappy pai sunt 2 variante:ori i aduni pe ama2 si vorbiti fata in fata ori i spargi nasu la aialaughingrolling on the floor sincer am preferat varianta a 2abig grin... dar mai e o kestie, cred ca cel mai bine ar fi sa rupi orice legatura cu baiatu si cu fata nu iti merita ptietenia nici1u...gaseste-ti p altu, arata-le ca nu-ti pasa iar cand o s vada ca iti merge bine probabil ea o s vina la tine sa-si ceara scuze, s fiti iar prietene etcchatterbox da-o draculaughingiar daca tot te impaci cu ea pfff nujt nu-i mai da atata incredere, fa-o sa se simta toata viata eilaughing

| alee_3151 a răspuns:

Sincer... Daca prietena mea mi-ar fura iubitul nu ar mai fi prietena mea. Oricat de mult as tine la ea pentru ca asa ceva nu se face, dar daca o sa regrete foarte mult asta poate ca as ierta-o. Iar daca prietenul meu s-ar fi dat primul la ea si ea a acceptat astea eu nu as invinovati-o pe ea, dimpotriva pe prietenul meu.Pentru ca el daca te iubeste asa cum sustine, nu se duce la prietena ta cea mai buna.Sa fim seriosi... Ce sa zic.Ai grija ce prieteni iti faci caci cine nu te lasa sa mori nu te lasa sa traiestiwinking.

| anku_4442 a răspuns:

Inseamna ca se merita unul pe celalalt fiind cam nesimtiti.Nu i-as mai da importanta nici lui nici ei. O sa ii para rau ca s-a comportat asa niciodata nu e bine sa iti lasi cea mai buna prietena pentru un baiat.Sunt la tot coltulhee hee uita-te in jur

| datesraluca a răspuns:

As lasa-o sa isi dea seama ca a gresit si nu cred ca as mai putea-o numi "cea mai buna prietena"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am o cea mai buna prietena, niciodata nu am avut.
Cel mai bun prieten este el, intotdeauna acolo cand am nevoie.
Nu ai nevoie de ei, gaseste pe altcineva, pentru ca ei nu te merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ai ce sa mai faci pentru ca i-ai pierdut pe amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as resemna.Am trecut prin asa ceva. E foarte dureros, insa depinde de tine ce tip de caracter ai si cum poti sa treci peste asta. Cea mai buna prietena a ta se numeste de fapt *****, iar iubitul tau este un 0. Tu esti mult mai buna decat ei, deci nu te cobori la nivelul lor. Uita-i si ignora-i. Acorda-ti timp si o sa iti fie bine! Nu trai din amintiri cu unele persoane care nu merita nici macar sa se numeasca OAMENI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La revedere. Altul, asta nu te merita.

| luiszagiorgi a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema acum 5 ani, numai ca eu eram in italia si iubitul meu era in romania.Am stat fara el un an. timp de un an dupa vreo 6 luni de zile am auzit ca sta cu cea mai buna prietena a mea iar el zicea ca nu.pe ea n-am mai bagat-o in seama nici ciao nici nimic. dar el tot pe mine ma iubea, cu ea statea asa ...sa mai traca timpul, dupa care l-am adus in italia si dupa un an ne-am casatorit.Acum avem in aug 4 ani de casatorie si ne intelegem fff bine mai ales ca o sa devenim si parinti pana in 6 iulie 2010.Si suntem fericiti.Asa ca nu stiu ce sfat sa-ti dau dar daca el te iubeste cu adevarat si esti langa el adica in romania nu ar face asa ceva iar pe maimuta de prietena ta no mai saluta si spune-i ca asa iti doresti ca cea mai buna prietena de ai ei sa ii faca ce ti-a facut ea tie.