| maria_6679 a întrebat:

Ce inseamna cand un baiat isi face laba?

120 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Inseamna cand un baiat si-o freaca pana ejaculeaza.

| TeoPT a răspuns:

A face laba inseamna a se masturba

| emisefd a răspuns (pentru TeoPT):

Ba laba nu e sinonum cu masturba la baieti fetele se masturbeaza baieti fac la ba si atat.

| Fcdb_Clau_2000 a răspuns (pentru TeoPT):

Adica?

| darrio2007 a răspuns:

Autoexcitare.De obicei o fac cei care sunt singuri.Adica nu au o persoana de sex opus alaturi. Dar l... dauneaza grav sanatatii.Adica la creier.

| Fcdb_Clau_2000 a răspuns (pentru darrio2007):

Serios?

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Iti mai mentii ce ai scris aici? Intreb deoarece faci niste greseli impardonabile din punct de vedere al stiintei medicale:
1. A te masturba nu inseamna a te autoexcita. Te autoexciti si fara sa iti freci penisul: cand vezi imagini sau cand auzi discutii despre sex.
2. Nu cred ca esti mai in cunostinta de cauza decat medicii, care recomanda celor singuri masturbatrea ca un lucru benefic pentru sanatate.
3. Poti avea si persoane de acelasi sex, daca iti place sa faci sex cu asa ceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru mi25):

Hai nu mai spune! Din ce cauza faci labă, ca ai vazut pe vreunul calcat de tren sau pe vreunul care vomită? Daca te exciti doar din exemplele date de tine, e clar ca esti neinceput sau la inceputul vietii sexuale. Cu timpul te vei excita mai greu.

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Ai inteles ca cucu-n gura. Eu am spus ca autoexcitarea nu este egala cu masturbarea. Daca doar atat te duce capul, stai si invata.
Daca ai avea ceva cunostinte ai sti ca excitarea masculina este preponderent data de factorii vixuali si auditivi, aprioric atingerii unei persoane de care-ti place. Excitarea feminina este preponderent tactila, prin atingere.

| darrio2007 a răspuns (pentru mi25):

Hai ca m-ai spart cu acest comentariu.
A ajuns sa invete „oul pe gaina."
Esti tare pe sistem!

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Se vede ca esti gaina, ca ce am spus eu este la mintea cocosului. Tu chiar nu iti dai seama ce ridicol esti cand sustii niste aberatii, neavand nici cele mai elementare cunostinte in domeniu? Ce ti-am spus eu scrie in carti de educatie sexuala, trebuie doar sa le citesti. Eu nu sustin niciodata ceva daca nu sunt documentat.

| darrio2007 a răspuns (pentru mi25):

Imi place ca esti informat. Bravo! Deschide-ti cabinet.

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu sunt informat, sunt documentat. E o mica-mare diferenta.

| darrio2007 a răspuns (pentru mi25):

Bravo tie. Saluta-l si pe prietenul tau „de patru ori".

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

La cine te referi, ca am mai multi prieteni?

| mi25 a răspuns (pentru darrio2007):

Sau "de patru ori" este vreun user de pe aici, dar pe care nu-l cunosc?

| darrio2007 a răspuns (pentru mi25):

Cel din intrebarea ta anterioară. Aici ma opresc, ne abatem de la subiect.

| Yang a răspuns:

laughing)))dauneaza? ma voi iar ati mancat stricat laughing))tot dauneaza pentru voi nu mai dati frate asemenea perle eu va inteleg va treziti prost dimineata e naspa sunt alaturi de voi dar va rog eu nu mai spuneti asemenea dume pentru ca o persoana care nu stie si va pune o intrebare sincera asteapta un raspuns pe masura ce fel de persoane sunteti daca spuneti asemenea raspunsuri cauta gugal sunt curioasa cati baieti au probleme neurologice(legat de creier)din cauza masturbarii ai probleme cand dai un astfel de raspuns

| Surubariu_Liviu_1990 a răspuns (pentru Yang):

Bv asa. Sunt aspecte pro dar si contra despre acest subiect.Cei de mai sus le stiu doar pe cele contra laughing))))))

| Iulyana_Iuly_1997 a răspuns (pentru Yang):

Scuze ca intervin...dar sunt tot felul de cazuri in care barbatii mor din cauza ca s.au masturbat de prea multe ori, acum nu stiu sigur daca asa este, sunt fata si nu am de unde sa stiu, dar va spun si eu ce am auzit.

| Yang a răspuns:

Leonna? daca nu te cunosc iti dau un sfat: taci te rog("te rog" sper ca e destul, pentru nelamuriri imi lasi priv scris ce te nemultumeste si daca vrei discutam despre asta laughing ca nu stii despre ce vorbesti daca nu sufar de amnezie nu mi amintesc sa ti fi adresat vreo vorba tie so... fa la fel take care tot ce am putut sa fac am exprimat o parere si un dezacord si pe buna dreptate nu sunt unica dupa cate vad mai sunt oameni destepti pe terra

| Yang a răspuns:

Daca te doare e altceva si ai incercat tu tocmai tu din toti doctorii astia si oamenii astia inteligenti care zic ca nu are efecte asupra creierului si etc inseamna ca nu stii sa ti-o faci laughing faza cu 7 ani de acasa e penala dar mi-a placut laughing

| GdX a răspuns:

Auto satisfacere. laba= masturbare, nu ai 7 ani de acasalaughing wtf?

| Smarandica a răspuns:

Tu xena vorbeste si tu mai frumos. sa se vada cei 7 ani de acasa ai tai.(daca ii ai happy )

| Missbabydoll a răspuns:

Doamne ce raspunsuri. Oameni buni cati ani aveti?laughing Cand un baiat "face laba" (ce expresie laughing ) inseamna ca se masturbeaza. Majoritatea baietilor o fac fie ca au prietena sau nu. Si NU, NU dauneaza sanatatii! Doamneee laughinglaughing

| Bossmen a răspuns (pentru Missbabydoll):

Sunt de acord cu tine nu dauneaza sanatati uni doctori spun chiar ca face bine am gasit odata un site care sustine ca masturbarea dauneaza la creier si multi spun ca nu dauneaza si siteul acela care spune ca dauneaza la creier este un site de religie sti de ce spun iei asta find ca credincosi spun ca este un pacat.

| Missbabydoll a răspuns:

Pentru toti desteptii care cred ca masturbarea dauneaza grav sanatatii cititi si voi aici poate va mai treziti putin
http://www.sexpert.ro/......ontra.html

| innulea a răspuns:

Sunt persoanele de sex opus, care se masturbeaza atunci cind n-au nici o persoana de sex opus alaturea, si vre placere si el tongue

| atianin a răspuns:

Cand un baiat se masturbeaza (face laba) inseamna ca este excitat si nu are posibilitatea de a face sex in acel moment, in plus barbatii au si cate 5erectii pe zi.
Daca un baiat sta fara sa faca sex sau nu se masturbeaza deloc poate avea probleme serioase de sanatate.
Am facut un experiment pe mine insumi am stat o luna si jumatate fara sex si masturbare si va spun sincer incepusera sa ma doara testiculele tot timpul.
Ejacularea frecventa(de cateva ori pe saptamana)ajuta la mentinerea calitatii spermei.

| Mirceamrc a răspuns:

Doamne ce raspunsuri... nu e nici un risc, doar daca iti faci laba nu ti se intampla nimic, doar ca iti epuizezi stocu' si iti mai raman doar inca vreo 99, 99999999% de ori sa o faci... Mda tot ce ti se poate intampla e sa te doara mana laughing) si se face de obicei cand esti plictisit sau n-ai cu cine sa faci sex, a si e si sanatos

| dodo13_3589 a răspuns:

E un **** nu dauneaza sanatati dar pot aparea dermatite daca o asa mult

| Assassins a răspuns:

Isi da pantaloni jos, isi prinde "scula">si-o freaca pana ii iese o zeama alba>in exces dauneaza grav crekathinking oricum zeama aia alba se numeste "sperma" nu "penis" penisul e p*l*a din pantalonrolling on the floor

| dilau69 a răspuns:

Pai el si-o face pentru ca hormoni sunt multi si in general cand nu are o prietena sau cand prietena lui sau sotia lui e pe rosu dar nu e ok sa ti-o faci dauneaza sanatati dupa cate am auzit baieti ce se masturbeaza mult nu se dezvolta bine happy

| mi25 a răspuns (pentru dilau69):

Este o prostie cee ce sustii. Sexologii recomanda masturbarea - in lipsa de sex - de doua ori pe saptamana, lucru ce contribuie la sanatate.

| Anonoim a răspuns:

Simularea actului sexual.

| Adryan28 a răspuns:

Hai sa va spun euwinking

Lichidul seminal (sperma) este formata din diferite minerale si vitamine. Spre exemplu, ea contine proteine, calciu, lecitină, magneziu, fosfor, testosteron, potasiu, vitamina B12, zinc, enzime, si multe alte elemente. Aceste lucruri sunt vitale pentru organismul uman si pentru dezvoltarea lui normală, in special in decursul formării lui: in adolescenta si in anii urmatori acesteia. Masturbarea excesiva, si nu numai, face ca aceste elemente sa fie eliminate din corp fară masură, predispunand individul la o serie intreaga de disfunctii si afectiuni.

Masturbarea duce la probleme ale memoriei, ale puterii de concentrare si ale 'ascutimii' mintii. Celulele nervoase ale creierului (neuronii) se distrug progresiv si iremediabil datorită risipei excesive de energie. Acesta este un factor deosebit de periculos fiindca nu există nici o cale de refacere a acestor neuroni. Scăderea capacitatii de concentrare se poate observa in decursul timpului.

S-a mai observat la cei care practică masturbarea ca ei sufera de ejaculare precoce, intr-o forma mai mult sau mai putin gravă. Acest lucru se intampla deoarece auto-controlul asupra impulsulilor sexuale se denaturează prin practica masturbării. De fapt, in decursul timpului, acest auto-control se va modela si adapta mai mult la această practică decat la actul sexual normal.

Masturbarea nu face decat să "imbătranească" omul mai rapid decat in mod normal. Acesta, la 40 de ani, se va confrunta cu bolile si afectiunile care se intalnesc in general la pacientii mult mai in varstă. Lucrul acesta se intamplă din cauza risipei excesiv de mare de energie care nu face decat sa slăbească foarte mult organismul, predispunandu-l la diverse afectiuni si boli, in functie de fiecare individ in parte. Sistemul imunitar al organismului este de asemenea slăbit pe măsură ce omul continuă sa se masturbeze mai mult, el fiind mult mai putin ferit de virusi si infectii in comparatie cu un om cu un sistem imunitar puternic.

Pe plan psihic, masturbarea duce la o izolare progresivă fată de societate si de mediul inconjurător. Persoana care se masturbează ajunge incet-incet sa-si gasească placerea numai in această practică, dezvoltand o inhibitie fată de persoanele si evenimentele din jurul său. In cazuri mai avansate se poate ajunge la depresii nervoase greu de vindecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa lasi tu ce fac baietii, cum se numeste si ce inseamna si sa iti vezi de scoala ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva util si placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat isi face laba atunci cand are kef de sex si nu are cu cine sa faca. se masturbeaza daca esti sportiv sau ceva de genu sa nu faci prea des de exemplu luptatorilorț rugbystyț cei ce fac sala.etc le scade forta.

| sniper2998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu scade nimiclaughing de unde iei cacaturile astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna cand uh nu esti sa eu sg el se masturbeaza:d simplulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o placere, ca si cind tu te masturbezi.

| menaito a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba cand faci laba pune-o pe mata cu gura sa tio faca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba dauneaza...
ti se toceste palmarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ceva bun si nu ca baiatul nu are prietena ci ca e foarte placut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama de unde ati auzit voi ca masturbarea dauneaza sanatatii?
cu ce ar putea dauna este la mana dreapta ba din contra ca iti faci muschi asa ca daca nu sunteti lamuriti cu aceasta problema duceti-va la doctor si intrebati? si o sa va spun ca nu e bine sa te masturbezi in exces dar in rest faceti hai lu nelu hai la joc.va pupa jean

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa faca SEX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria, in primul rand --> ati face laba inseamna a se masturba in al doilea rand --> ati face laba nu este bine pentru, ca atunci cand esti mare ramai ipotent (nu-ti mai poti face copii) iar in al treilea rand --> poti sa te dezvirgineri (daca faci mult) si al fete este la fel daca isi baga degetele invagin, ele se dezvirgineaza foarte repede... deci dupa pererea mea nu este adecvat (Parerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o vad pe Daniela Crudu mi se scoala instantaneu si pac, pac fac laba de 2, 3 ori consecutiv!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria vrei sa mi-o iei si mie in gurita!