| alina_8379 a întrebat:

Ce inseamna daca visez ca o bat pe fata care se da la iubitul meu?

Răspuns Câştigător
| vampirghimbir a răspuns:

1. Gelozie
Visele in care esti gelos (geloasa) pe o alta persoana semnifica faptul ca astfel de sentimente pot fi raportate din viata reala. Visul poate dezvalui sentimentele tale de gelozie inconstienta fata de anumite persoane.
Alternativ, visul de gelozie reprezinta vulnerabilitatea si frica de intimitate.
- Daca ai visat ca tu esti motivul unei gelozi, inseamna ca trebuie sa faci eforturi ca sa iti reprimi eforturile puternice.

10 răspunsuri:
| missoriginal a răspuns:

Eu zic ca e de binelaughing
Nu se stie.Visele nu au intotdeauna o explicatie logica...de fapt, rar putem deslusi visele

| Sἶrenἶa a răspuns:

Nimic.

| Demise a răspuns:

Nu inseamna nimic. Ai visat asta pentru ca il iubesti pe iubitul tauhappy

| costellodonatz a răspuns:

Inseamna ca Dumnezeu te iubeste. De fapt, trebuia sa visezi un ****, dar tu fiind o fiinta cu suflet bun, Creatorul s-a gandit la tine si ti-a schimbat visul. Sper ca te-am ajutat.

| AnonimGirll a răspuns:

Tii foarte mult la el... poate esti un pic geloasa :-)

| xCruz a răspuns:

Dai bataie si in vis si in realitate rolling on the floor. glumesc.
Poate ca esti geloasa si te cam obsedeaza gandu sa nu se dea alta fata la prietenu tau si de aia ai visat asa.

| omgosh a răspuns:

Cred ca inseamna ca esti geloasa, ce zici?! rolling on the floor)

| Razzvan2000 a răspuns:

Inseamna ca esti fraiera ca te multumesti doar cu viselaughing)))) Rupe-i fashulaughing))))

| SlimShadyS a răspuns:

Visele nu inseamna nimic, toate visele sunt. doar vise. Sfat de la mine pentru voi happy. sa nu credeti in vise.

| Wirusul a răspuns:

Esti geloasa, dar daca se da la iubitul tau cam asta iar trebui nu in vis ci in realitate big grin