| Alexandra00123 a întrebat:

Ce inseamna Dragoste, pentru fiecare din voi?

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

O boala fara leac!

| ιυвιтα a răspuns:

Nu iti pot da o definitie...nu se definste, se simte iar atunci cand iubesti simti ca nu iti doresti sa te indepartezi de persoana iubita niciodata, ca ai nevoie de ea si ca vrei s-o tii aproape

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Conexiune spirituala de nedesfacut

| adelolyta a răspuns:

Dragostea? pai dragostea este cel mai frumos sentiment din lume pe care daca nu il simti nu ai cum sa il definesti, este atunci cand simti ''fluturasi '' in corp defiecare data cand vezi un baiat sau o fata atunci cand ii zambesti mereu cand orice spune ti se pare amuzant si te face sa te simti bine mereu, este de ajuns prezenta lui si esti fericita, cand iubesti vezi defectele lui ca pe niste calutati si le accepti fiindca nu ezista perfectiune:X:X

| RAY a răspuns:

Suferinta,lacrimii,tristete, ura dispret, ipocrizie amagire, iluzi, un lucru de care numai vreau sa dau in viata asta
are si parti bune e cel mai frumos sentiment din lume simnti o bucurie mereu, un dor nebun dupa iubita, e senzational n-am cuvinte ca mi lea mancat fosta si alea ea vb si pentru mine

| LaNaibaa a răspuns:

Dragostea? Hmm. pentru mine nu are nici o definitie, dar mereu imi zic in minte : " Dragostea e ca Dumnezeu, nu il vezi dar e mereu acolo." love struck

| DaniAdrian a răspuns:

Pentru mine dragostea inseamna totul. Este cel mai puternic sentiment pe care omul il poate trai in viata lui.Cand oferi dragoste si primesti la randu tau simti ca poti face orice, oricand, te simti mai puternic, simti ca toata lumea este a ta.

| ZiZan a răspuns:

Cand vina vorba de dragoste? Hmm, pai ma gandesc la sentimentele care la ofera celalalt fata de mine ..niste sentimente mai profunde, si in general fetele pun mult intr-o relatie. Dar da, exista si javre de fete care isi bat si baieti la fel. Doar dupa ce ai inima franta iti poti da seama, cat de egoist/a era persoana de langa tine care ai fost atata timp, care se iubea numai pe el /ea. Mna fiecare cu viata lui. fiecare stie ce simte happy

| WhisperSsS a răspuns:

Dragostea pentru mine este un mister. Nu am puterea sa o inteleg pentru ca inca n`am simtit`o. Pentru fiecare din noi dragostea insemna ceva diferit. Pentru unii doar o aventura, pentru altii un vis sau o fantezie. Fiecare vede dragostea cu altii ochii pentru ca suntem diferiti.
Dragostea prin ochii mei este ceva ce nu pot atinge singura. Trebuie sa fiu ajutat ca sa pot ajunge acolo sus unde se afla ea. Dragostea, in zilele noastre pentru unii insemna doar placere si atat. Dar altii vad in dragoste ceva sincer, ceva puternic ce nimeni in lumea asta nu poate darama. Daca vei incerca sa o darami tu esti singurul care vei cadea la pamant.
Nu trebuie sa fugi de dragoste pentru ca atunci cand vei avea nevoie de ea, va fugi de tine.

Dragosteaaa nu este un simplu cuvat. Dragostea este o mie de cuvinte. Si n`ai cum sa intelegi sensul acestor cuvinte pana nu simti iubire.

Ai multa grija de tine. Iti multumesc ca am avut onoarea sa raspund la o asemenea intrebare!

| Alexandra00123 explică (pentru WhisperSsS):

Multumesc de raspuns.:X mi-a parut foarte bine sa aud toate raspunsurile voastre.:X:X mai vreau si alte pareri.