| viky3004 a întrebat:

Ce inseamna dragoste?

Răspuns Câştigător
| mary1990 a răspuns:

Ei bine hai sa iti spun ce cred ca este : sa zicem ca ieșit o pasare mica care ii este teama sa faca primul zbor iar mama ta te împinge inainte si acum zbori ( asta poate fi dragoste de mama), si cand începi sa zbori si nu mai te opresti si vine cu tine cineva special care nu pleacă de langa tine ( dragoste de fata/ baiat) sunt multe genuri de dragoste doar un singur lucru poti sa iti spun, dragostea poate sa fie cel mai frumos lucru de pe pământ sau sa te distrugă happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vine vorba despre dragoste parerile sunt impartite.
Consider in momentul de fata, pentru ca am si momente cand sunt suparata pe acest sentiment si nu vorbesc tocmai frumos despre el. Dupa cum spuneam, dragostea este "awesome" si foarte inselatoare. De fapt o poti trai de mai multe ori cu mai multe persoane. Ca sa ajugi fericit si indragostit trebuie sa consumi multe servetele inainte, spunea cineva. Eu nu sunt de parere ca trebuie sa suferi inainte. E doar o chestie, te atasezi de cineva si apoi poti pleca foarte usor daca itu impui asts. Stii cum, orice invat are si dezvat. Sau cand o usa se inchide, o alta se deschide. Dragoste inseamna sex, amuzament, aventura si o lectie invatata.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Dragostea se manifesta in multe feluri. Dragostea inseamna multe. Dragostea este sclipirea din ochii bunici cand nepotul/nepoata apreciaza ceva ce a facut ea. Dragostea este torsul micutei pisicute salvate de ploaie. Dragostea este batul adus inapoi cu atata fericire de un catel. Dragostea este mancarea mamei. Dragostea este ignorarea defectelor si apreciarea calitatiilor persoanei iubite :3 Dragostea este cerul instelat cu luna plina happy

| Madallina3 a răspuns:

Cel mai frumos lucru.

| alincik900 a răspuns:

Poti citi ce am scris eu despre sper ca o sa te ajute http://alincik-md.blogspot.com/2013/05/ce-este-iubirea.html

| NuMaCheamaNicicum a răspuns:

DRAGOSTEA
Dragostea o simti de cand te nasti, pana cand mori.
Poti iubi si la 13-14 ani, dar e ceva copilaresc, iti dai seama.
Adevarata dragoste, cred ca e atunci cand te casatoresti (Sure, daca nu e din interes sau chestii asemanatoare). Atunci esti 100% sigur ca vrei sa iti petrevi intreaga viata alaturi de aceea persoana, si esti pregatit sa renunti la placeril vietii pentru ea... Toti stim ca unii nu constientizeaza juramantul pe care l-au facut, si divorteza/se recasatoresc ...Aia nu e dragoste :/ Daca iubesti,iubesti pana la capat. Daca persoana draga moare,nu o poti inlocui cu nimeni altcineva.
Dragostea e atunci cand simti o apasare suportabila atunci cand va imbratisati, cand ti-e frica sa nu-l/o pierzi, cand ai vrea ca timpul sa steie in loc cand sunteti impreuna.
Cam asta e dragostea... De definit, niciodata nu voi reusi...dar asta pot spune.E cel mai frumos lucru, si cel care nu iubeste, nu e om. E doar un robot care nu vede si nu vrea sa simta cat de frumos e cand sunt doi.