| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru femei ca barbatul este o provocare pentru ele?

23 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Sa nu fie fatalau si sa fie opusul la ce vor ele.
Daca e tantalau si se lasa manevrat, nu mai reprezinta o provocare!

| RAY a răspuns:

Un barbat frumos, bogat este cea mai mare provocare, ea oferint vaginul ei la scimb cu averea ei, prostul crede ca il iubeste i cade in plasa

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Ma da tu chiar esti un disc stricat, jur laughing))

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Si tu chiar esti o smecherea care nu recunoaste adevarul, un barbat frumos si bogat nu e o provocare?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

NU!
Ti-am mai explicat de jdemii de ori dar vad ca tu o tii pe a ta.
Pe romaneste : pentru un fu.tai nu ma intereseaza diplomele lui. Dar pentru orice depaseste strict o noapte, da. Si nu ma intereseaza ca e frumos de pica daca atunci cand deschide gura are limbaj de camionagiu sau scoate perle gen "ele are" sau mai stiu eu ce.
Iar banii nu au constiutit niciodata un avantaj pentru barbati in fata mea. Nu ma pasioneaza cardurile si conturile bancare.winking
Si scuza-ma, prin ce anume ar fi o provocare un barbat frumos si bogat?

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Fi atenta nu te considera repezentanta sexului feminim, poate pentru unele frumustea este o provocare indiferent de statul social al acelui barbat,eu am mai scris aici ca singurul lucru care atrage sexul opus este aspectul fizic atat,dar daca pui si un interes rational =banii care ofera protectie,garantie,viitor e o provocare, poate pentru tine nu e, pentru mine ar fi daca as fi fata, dar nu toate fetele asteapta un barbat frumos, bogat nici macar 3% din masculi nu sunt asa, asa ca aleg partea emotionala =atractia fizica

| Hammurabi a răspuns:

Nu pentru toate femeile. De obicei, pentru femeile inteligente, bărbații nu reprezintă o provocare. Poate doar masă de manevră. laughing

| sofisis a răspuns:

E simplu: nu am ce face cu unu care unde-l pun, acolo sta. Unul care niciodata nu are idei proprii. Unu care nu stie ca uneori mai trebuie sa dea cu pumnu in masa si sa se certe cu mine, sa-mi tina piept, nu sa faca mereu cum zic eu de teama sa nu ma supere. Nu am ce sa fac cu unul care e impiedicat si mototol si nu e in stare sa descurce situatii. Nu am ce sa fac cu unul care nu stie nimic despre nimic, niciodata.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Iubitul tau asa e cum il doresti tu sa fie? ai incercat sa il scimbi si a mers?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am iubit. Eu am sot. Si da, este capabil si sa ma faca sa torc si sa ma faca sa urlu de draci. Viata cu el nu e niciodata previzibila.
Si nu, nu e nici unu de bani gata si nici vreun Adonis. Este frumos pentru mine. Bine, mai sunt si altele care-l considerea frumos dar nu se incadreaza in standardele frumusetii sociale.
Si castig mai multi bani ca el, ce crezi?

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Rar asa barbat, multi se considera inferiori cand nevasta lor castiga mai mult decat ei

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Aia nu-s barbati. Un barbat adevarat mereu se va simti mandru de realizarile sotiei, iubitei, prietenei etc.
Nu sunt reprezentativa dar cred ca am cunoscut mult mai multe femei si fete la viata mea decat tine si imi pot forma o parere mult mai generala decat tine happy Iar tu gresesti mult atat in abordare cat si in expunere. Nu toate femeile sunt impresionate de fizic. Nu toate vor muschi. Nu toate au atractie la bani. Nu toate vor un badboy. Nu toate il vor cumintenia intruchipata. S.A.M.D.
Problema ta e ca generalizezi intr-atat incat ai impresia ca iubirea e o prostie, ca toate femeile sunt superficiale si ca daca nu esti superb si nu ai portofelul gros, d'aia nu te baga femeile in seama. Fals.
Eu ti-am mai zis tie, la tine chiar nu cred ca e problema de forma ci de fond!

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Ai cunoscut pe toate cele 3, 5 miliarde de femei? sa fim seriosi nici 1% din Romania nu ai cunoscut,nu e vorba de muschi fata,primul lucru care il privim este fata umana, o fata simetrica esti mai frumoasa decat una asimetrica, degeaba ai muschi, esti mic de inaltime si esti urat la fata, mai omule tocmai ti am scris ca banii nu emit atractie si tu imi scrii nu toate au atractie la banii, sunt curios te grabesti cand ma citesti? cat de rapid te grabesti? nu am spus ca toate femeile sunt superficiale asta inventezi tu, femeile te baga in seama cand au interes fata de tine

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Nu exista fata simetrica laughing) Asta una.
Doi: foarte stupid ca tocmai tu, care esti tatl generalizarilor stupide, sa imi spui mie ca nu am cunoscut toate femeile din lume. Nici nu am pretins asta. Am pretins doar ca am cunoscut mult mai multe decat tine. Si aici sunt 110% sigura ca asa este.
Faptul ca spui ca o femeie te baga in seama doar cand are un interes, automat o faci superficiala. Chiar nu stii ce vorbesti?

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Fata cu toti avem interese,lasa vrajeala ca e superficiala,asa cu toti suntem,din nou nu ai inteles nimic, eu am scris ca fetele simetrice sunt mai atragatoare si tu imi scrii ca nu exista haaaaaaa, cateodata ma rautate mai spun si eu ironic asta, eu stiu ce scriu dar tu interpretezi cum vrei, ma confunzi cu iubirea ta de pe TPU vad

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

SOFÍSM, sofisme, s. n. Silogism sau raționament corect din punct de vedere formal, dar greșit din punctul de vedere al conținutului (fiind bazat pe un echivoc, pe utilizarea aspectelor neesențiale ale fenomenelor etc.), adesea folosit pentru a induce în eroare; p. gener. argument, afirmație etc. false. – Din fr. sophisme, lat. sophisma.

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

RAY, esti cel putin aerian, pe bune. Macar "iubirea" mea de pe TPU stia ce spune cu 2 fraze mai devreme si stia sa lege niste teorii logice. Eronate, bazate strict pe experientele personale, dar logice laughing
Tu in schimb....Nu, nu exista simetrie la fete. O fata simetrica perfect ar fi foaaaarte dubioasa.
Si nu, nu avem toti interese. La majoritatea primeaza iubirea, nu interesul. Doar in capul tau interesul este vital.

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Ce naiba relevanta are definitia asta? Nick-ul meu nu vine de la SOFISM, ci de la numele meu laughing)))
Si sincer daca e cineva reprezentativ pentru definitia asta, asta esti tu cu medalie si cu cupa laughing))

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Fata nu am scris o fata perfect simetrica,ai baut prea multa cafea in dimineata asta banuiesc, pentru tine interes =banii, omule poti avea un interes in a gasi o persoana pe care sa o iubesti, sa ai pe cineva langa tine, tot interes e

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Te descrie perfect definitia aia

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Http://www.telegraph.co.uk/......ttractive/

sti engleza?
However recent research suggests that there are universal agreements about beauty which hold true across all cultures and even throughout the animal kingdom.

Probably the most important is facial symmetry. Having a face which is equal on both sides is a biological advert which tells prospective partners that good genes will be found in this body.

Lopsidedness is thought to reflect how development in the womb has been derailed by general poor health, bad DNA, alcohol or tobacco use.

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

" o fata simetrica esti mai frumoasa decat una asimetrica, degeaba ai muschi, esti mic de inaltime si esti urat la fata, " - serios ca ai probleme grave de memorie laughing)
Faptul ca tu gandesti ilogic, nu ma face pe mine lipsita de logica.winking
Este normal ca tu nu vezi logica si adevarul in ceea ce spun eu. E ok. Inteleg.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Citeste acel articol si mai vorbim,da fata degeaba ai muschi, esti mic de inaltime daca esti urat la fata la fel si la fete degeaba fund, sanii dar are o fata de fugi de ea, eu nu vad cu ce anume gandesc iloic tu folosesti sofisme, esti smechera si stii sa manipulezi totul in favoarea ta