| Ionela200 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi dragostea adevarata? Vreau sa argumentati raspunsul si doar raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| Luly1802 a răspuns:

Pentru mine dragostea este un sentiment special, nu unul oarecare. Cand vad acel baiat il salut si ma port foarte domnisoreste, foarte matura, etc. dar nu pot sa-i spun deloc ceea ce simt. Dragostea mai este acel fluturas in stomac pe care il ai atunci cand te gandesti cum ar fi dear veni sau ar trece baiatul acela,, Perfect'' pe la tine si chiar vine si sta cu tine, acel sentiment este dragostea...nu stiu ce inseamna pentru voi acest lucru, dar pentru mine este foarte important.

| Luly1802 a răspuns (pentru Luly1802):

Multumesc pentru rasp castigatorbig grin

5 răspunsuri:
| skiziiskiz a răspuns:

Dragostea adevarata este atunci cand interesele si parerile altora nu au locul.E atunci cand simti ca ai totul printr-o imbratisare sau un salut.E acea senzatie de implinire cand il tii de mana si te simti atotputernica. E acea senzatie cand nu sti ca mai exista alte persoane in jur. E acea senzatie in care inima ta a luat-o razna. E acea senzatie in care mintea ta se gandeste intr-una la el. E acea senzatie in care innebunesti daca l-ai pierde. e acel sentiment pebntru care ai merge si la capatul lumii si ai aseza stelele de mare cu schotch pe cer pentru el.

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Dragostea adevarata e atunci cand doua persoane se potrivesc si se completeaza reciproc.E acel sentiment placut mereu cand se revad.Si daca se cearta isi revin comunicand :X
E cel mai special sentiment care exista pe Pamantul acesta si trebuie apreciat ca atare.Nu trebuie luat ca o joaca...E atunci cand ies scantei si simti ca esti doar uh si aceea persoana pe lumea asta.
E ceva ce se dezvolta in mai multi ani dar ramane aceeasi, neschimbata.
E si atunci cand treci peste fiecare obstacol fie el mic sau mare dar nu renunti.
As putea spune ca ar fi si dragostea lui Dumnezeu data oameniilor.
E placut sa iubesti si sa fi iubit!

Răspuns utilizator avertizat
| Ŧιonค a răspuns:

Pentu mine dragostea este cea mai puternica emotie! Sunt un om inzecit mai bun atunci cand sunt indragostita...ma las cuprinsa de vraja, invaluita cu totul de ea. Nu-mi mai este teama sa ma indragostesc si atunci cand mi se intampla ma las purtata de val si iubesc cu toata fiinta! E de neinlocuit senzatia si vibratia aceea launtrica ce pare sa nu mai ne incapa in piele. As darama orice mit care vorbeste despre finalul dragostei. Dragostea din noi este eterna, nevoia de iubire exista tot timpul si atunci cand intalnim pe cineva care ne corespunde nivelului emotional... minunea se intampla, se aprinde vapaia! Si incepe sa ne mistuie pasiunea atat de tare, sa ne infierbinte intreaga existenta! Este adevarat ca pasiunea precede dragostea! Cele mai intense trairi le poti avea privindu-te in ochi cu persoana iubita, sarutand-o cu patima si unindu-va inimile si trupul! Cine nu se lasa invadat de dragoste, traieste degeaba!