| maria_6679 a întrebat:

Ce inseamna sa te masturbezi?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Corect se spune mansturbare(in care mans=mana). A te satisface dpdv sexual cu MANA! A avea orgasm autoprovocat! A face sex cu "Manuel" sau "Manuela"! Dar ...probabil ca nu sti nici ce este acela orgasm, nu?

| Sara2 a răspuns:

Iti faci placere singura, ti-a zis cineva? de ce intrebi?

| αndï a răspuns:

Vai de lolu meu maria ce intrebare laughing

pai. pentru o fata inseamna stimulari clitoridiene laughing clitorisul e butonasul ala deasupra uretrei la fete, daca il invarti gentil intre degete o sa-ti placa laughing

la baieti e putin diferit, si nu stiu daca vrei sa afli, dar in jargon se numeste ' a o da pe laba ' rolling on the floor

| Ea12345 a răspuns:

Reprezinta autosatisfacere.Mai multe gasesti in raspunsurile ale unei intrebari asemanatoare postate pe site:
http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/ce-este-masturbarea-cum-adica-nu-inteleg/

| marla a răspuns:

Orgasmul e placerea provocata de un act sexual, deci masturbarea este provocarea acestei placeri, satisfactii fara de partener, adica singura =)
bafta laughing

| TheLoveDoctor a răspuns:

A practica onanismul

| IRI_5028 a răspuns:

In cazul masculilor inseamna "laba" si in caul femelelor "degetica".