| ForeverWarrior a întrebat:

Ce intelegeti fetelor cand ziceti de un baiat ca e dragut? Ce trasaturi sa aiba sau cum sa arate fizic? Stiu ca o sa fie multe pareri diferite dar le astept.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se înțelege și la vorbă, și la faptă.
Este de caracter, respectos, bine îmbrăcat, frumos, etc.
Pa, pa.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Sa aiba zambetul frumos, nu stiu, si sa aiba aspectul fizic placut. Daca ma inteleg bine cu el, nu prea pun accent pe fizic, conteaza cat de bine putem comunica.

| eusicumine98 a răspuns:

Cand spui "dragut" te gandesti de obicei la fata unei persoane. De exemplu unor baietii le sta foarte bine cu barba sau cu mustata, iar altii arata doar ca Mos Craciun. Mie mi se par draguti baietii cu ochi albastrii sau negri.
In rest, daca te referi la corp, preferam sa aiba celebrele patratele sau daca nu macar sa fie ok, adica poate o leaca plinut dar nu prea mult sau poate mai slab dar nici schelet. Intelegi tu...
Dar daca sentimentele chiar sunt puternice majoritatea trasaturilor fizice nu mai conteaza.

| Soryc a răspuns:

Pai...Noi intelegem Fiind sa aive muschi laughing sa nu fie gras de exemplu Sa aibe trasaturi Bune sa aive pl mare laughing etc...da mai mult ar trebui la suflet sa fie bun ca poate te mariti cu un curvar :]

| Danysan a răspuns (pentru Soryc):

Aha bine bineee pl mare se stie rolling on the floor

| Dizzч a răspuns:

Atat timp cat te atrage si arata..cam cat sa nu ai acea senzatie de "***! Sper sa nu ma vada cineva cu el", se poate spune ca este dragut.laughing
Caracteristicile fizice difera in functie de gusturile fiecarei fete.; o3

| Jojo2000 a răspuns:

Pai mie imi plac blonzii cu ochi albastri/verzi si nu cred ca trebuie sa fie foarte lucrat ca sa fie dragut dar nici sa nu curga suncile de pe ellaughing

| xTeodoraa a răspuns:

Multe fete privesc aspectul fizic si nu vreau sa neg ca eu nu am facut-o laughing dar eu l-am gasit pe el. Cand ma gandesc la el ca fiind dragut, ma gandesc atat la ochii lui albastri, cat si la caracterul lui. stie sa ma faca fericita ca il am, sa ma alinte, sa imi fie amic,tata,mama,frate si de toate si sa imi dea mereu puterea sa merg mai departe in momentele grele, alaturi de el, desigur. big grin cred ca am deviatde la subiecthee hee, multe fete care zic BAIAT DRAGUT se refera la fizic. patratele,muschi, ochi ca scosi din povesti, eventual ras in parti si creasta aia imensa pe mijloc, tatuat si bogatlaughing cam asta inseama pentru multe fete, insa eucred ca degeaba un baiat e dragut la exterior daca e prost, nepasator etc.