| Andreiu68 a întrebat:

Intrebare pentru fete in special! Ce parere aveti daca vorbiti cu un baiat si la un moment dat aflati de la el ca nu a mai avut nici o relatie niciodata pana acum. Spun asta pentru ca eu ma aflu in acest caz, avand 22 de ani. Multe fete mi-au spus si nu ma cred de altfel ca pana la varsta asta nu am avut iubita,pentru ca nu sunt urat,aspect placut,ochi albastri, stau singur, am masina mea, muncesc imi vad de ale mele. Scriu aici pentru ca am inceput sa fiu cam fustrat laughing si poate pare ciudat sau este nu stiu.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cum mi s-ar părea tipu. vezi că frustrarea aia posibil să te tragă în jos și să fii ajuns să fii disperat să agăți o fată din cauza asta și să faci pași mult mai repede decât e cazu ceea ce e un turn off. fetelor nu le place să fi evident din prima ce vrei de la ele, vor un pic să fie ținute în suspans. tu probabil ești genu o cunoști, o scoți la suc, te dai la ea evident, o duci acasă eventual o și săruți. BOOOORIIIIIINGGGGG. fetele au parte de asta de la nu știu câți, vrei să fii remarcat? fii original. nu face ce fac zilnic alte sute de băieți

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am o parererea, dimpotriva, as fi incantata sa stiu ca esti atat de selectiv si ca taman mie mi-ai facut onoarea sa ma alegi, ceea ce ma face speciala pentru tine.
Nu ar trebui sa fii frustrat, ca-i de bine, nu de rau!

| sofisis a răspuns:

Dar tu de ce trebuie sa zici chestia asta? Si nu inteleg, nu ai avut relatie adica nu ai avut iubita oficiala sau esti virgin?

| Andreiu68 explică (pentru sofisis):

Iubita in adevaratul sens al cuvantului, relatii intime am avut, sarutari, mangaieli si alte prostii.

| sofisis a răspuns (pentru Andreiu68):

Asa si? Sunt o gramada de oameni care nu au avut iubiti/iubite oficiale... nu e un defect.

| Eireann a răspuns:

Incerc sa iti explic de ce unele fete au retineti. Relatiile nu sunt doar saruturi si plimbari sub clar de luna. Trebuie sa stii sa faci compromisuri, sa aloci timp, sa gestionezi conflicte care apar intre tine si persoana iubita, sa iti asumi responsabilitati si restrictii, sa te deschizi in fata unei alte persoane si sa te confrunti cu problemele altei persoane. Fetele se gandesc ca daca nu ai avut parte de experientele astea nu o sa stii ce sa faci si cum sa te comporti intr-o relatie si de aceea prefera baietii cu mai multa experienta. Nu e grav, exista si multe care sunt dispuse sa isi incerce norocul cu tine si e posibil sa ai o relatie frumoasa. In anumite situatii lipsa de experienta e un avantaj fiindca nu au "bagaj emotional" adica nu tragi dupa tine trauma unei despartirii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa înțeleg că te frustrează că nu te accepta vreo fata? De ce mă rog ți ar păsa de oniniile fetelor care nu te accepta? asa știi sigur care tipe au figuri pe cap și nu chef să și piarda timpul cu tine si care sunt ok și nu au nici o problema cu asta e mai bine. Înspre avantajul tau.
In orice caz acele fete au avut niste experiențe cu alții, de aia nu te cred. Cea mai proastă idee este sa te lauzi că ai nu știu cate prietene sau te ai dezvirginat la 13 ani. Că ai sau nu ai.

| Clytia a răspuns:

Sincer, mai bine aș prefera un băiat care nu a avut o relație până acum, decât unul care a umblat cu zeci de fete...
Nu te simți frustrat din cauza asta. happy

| qwertpro a răspuns:

Salut,nu sunt fata, dar oricum parerea mea este ca nu e nicio problema in faptul ca pana la 22 de ani nu ai avut nici-o relatie. Unele persoane pur si simplu nu isi doresc acest lucru, sau nu reusesc sa gaseasca pe cineva potrivit.Fiecare incepe o relatie atunci cand simte ca e momentul, nu are sens sa ai una doar ca sa nu spuna nimic cei din jur.Toate la timpul lor,lucrurile nu trebuie grabite, de altfel nu ajungem acolo unde trebuie. Iubirea nu apare si nu dispare la comanda, ea isi face simtita prezenta atunci cand vine momentul potrivit, la 22, la 30 sau la 50 de ani, varsta nu e un factor decisiv.

| Andreiu68 explică (pentru qwertpro):

Asa este. Puteam sa am relatie creca de la 14 anilaughing si de la 16, 20 etc dar nu imi placeau acele fete din punct de vedere sufleteste, adica nu ma atragea nu ofererea stabilitate si cheatii esentiala relatiei, ba chiar mi-au spus 3-4 fete ca ma plac si ar vrea o relatie si cu toate asta am refuzat frumos si civilizat ca nu imi doresc relatie.

| ady18 a răspuns:

Urmaresc happy