| radu75 a întrebat:

Ce parere aveti? cine iarta mai repede infidelitatile? barbatul sau femeia?

Răspuns Câştigător
| costymaximus a răspuns:

Cel slab, si nu ma refer la aspectul fizic.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cel care stie ca viata merge inainte si ca dupa o astfel de intamplare tot ce poate face este sa invete pentru viitor. A ierta nu inseamna a ramane intr-o relatie cu partenerul. Gandeste-te si la aceasta latura Costy. Ierti intr-o relatie doar in anumite cazuri speciale. De cele mai multe ori a fi slab inseamna a iubi asa ca nu consider asta o crima. Doar ca dupa ce ii furi cutitul atacatorului i-l dai inapoi in mana.

| gigiro a răspuns:

Ai primit super raspunsuri, pacat ca nu l-ai ales pe Bacemi, eu vreau doar un lucru sa adaug. A ierta, nu e o trasatura specifica unui sex ci unui temperament. Eu consider ca sanguinicii si colericii nu vor ierta niciodata, spre deosebire de melancolici si flegmatici.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu cred ca depinde de sex chestia asta, depinde de cat de conciliant esti si cat de multe poti ierta, pentru ca sunt convinsa ca la oricine se umple paharul la un moment dat.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Femeia. Iarta dar nu uita.

| fabiola a răspuns:

Infidelitatile se pot ierta dar nu se pot uita! Este un nod in funia vietii, atat pentru femei cat si pentru barbati!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde cat de grava e fapta, daca persista sau nu si cat de mult iubeste fiecare.Nu stiu cum gandesc ceilalti dar personal cred i se mai poate oferi o sansa, daca o rateaza, pa, desi se spune ca cel care a gresit o data si a fost iertat va gresi in continuare.

| anad a răspuns:

Femeile pentru ca nu pot parasi familia mai ales cand sunt copii, in multe situatii nu au posibilitati financiare sa se intretina si nici unde sa plece, iar unele au suflete de sclave si suporta orice din dragoste.

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Nu stiu daca depinde de asta, depinde de dependenta unuia fata de altu(scuze de pleonasm)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ex eu mi-am inselat prietenul iar el ma iertat

| ILMB a răspuns:

Barbatul in general happy