| tonyc7 a întrebat:

Ce parere aveti de femeile tinere din ziua de azi? Se tem sa raspunda abordarii directe unui barbat necunoscut, chiar si pe strada, sau considera asta un lucru absolut normal atata timp cat acel barbat, chiar daca le e necunoscut, nu face altceva decat sa incerce sa lege doua-trei vorbe cu ele?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu se tem,sunt doar prevazatoare.
Niciodata nu poti sa stii ce gandeste si cu ce intentii se apropie un necunoscut de o femeie tanara, daca incalci perimetrul de siguranta personala, distanta de confort individual, nu numai o femeie tanara dar oricine, intra in autoaparare.
Totul depinde de modul de abordare.

| Violleta2022 a răspuns:

O femeie destepata nu se va teme niciodata sa raspunda direct nimanui, nici macar unui barbat necunoscut, mai ales daca este abordata cu politete.

| alina2k18 a răspuns:

Adica e Vasile de reabiliteaza blocuri in Berceni in pauza si se baga si el in seama si eu trebuie sa consider normal, nu?
laughing
Deci sa nu ma mai tem si sa socializezwinking
laughing
Cel mult la club/disco m-as lasa abordata, in nici un caz pe strada, imi da Ion de la Fancourier un claxon si eu am deja orgasm laughing in mijlocu strazii laughing

| Nirvanaaa a răspuns:

Experientele de genul au fost unele negative, așa ca acum evit pe cât posibil. Nu am de unde sa știu ce intenții are omul, mai ales ca e un necunoscut pentru mine. Singura data când mă opresc in asemenea situații e când cineva îmi cere vreo indicație legată de locație.

| tonyc7 explică (pentru Nirvanaaa):

Pai intentia ti-o da de inteles in fata: aceea de a te cunoaste. Doar daca se poate, nu insista si nu te forteaza cu nimic.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru tonyc7):

Odata ce ai o experiența negativă de genul în spate, nu prea mai ai încredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei evit să port conversații cu bărbații care mă abordează direct pe stradă sau în spații publice.
Dacă îi simt că sunt dubioși cu atât mai mult.
Depinde ce îmi zic.
Dacă mă întreabă cât e ceasul sau chestii de genul le răspund politicos.