| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de fetele "timide în pat", care sunt inactive, la modul ca lasă bărbatul sa facă tot?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine a zis ca trebuia sa faca treaba singur? Ideea e ca multi nu intelegeti cat de important e preludiului pentru o femeie si sariti direct in actiune. Nicio femeie nu sta ca un lemn daca ii place ceea ce ii faci. Oricat de scazut ar avea libidoul. Femeile nu se excita doar uitandu-se la voi. O femeie care nu raspunde la atingerea ta nu se simte bine langa tine, nu ii inspiri incredere, siguranta, are vreo trauma din copilarie, ii lipseste preludiul sau pur si simplu nu sunteti compatibili. Nicio femeie nu e sfanta in pat cu persoana potrivita. Nici una.

Nu o suport pe Ana Blondiana, dar are dreptate. Fa-i incalzirea = PRELUDIU.

De asta multe considera ca fac sex din obligatie, nu placere, ca nu stiu sa comunice sau n-au cu cine, ca partenerii sunt egoisti si considera un mare efort preludiul.

Hecate alta virgina. Da, e normal daca vrei sa faci sex cu ea s-o incalzesti inainte, ca sa-ti raspunda fata cu aceeasi moneda. O femeie cand simte ceva, se MISCA DE LA SINE, nu trebuia sa ia nicio initiativa, e ceva NATURAL.

22 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

E o diferenta mare intre cele care fac asta din lipsa de interes si cele care, din lipsa de experienta, nu stiu exact cum sa se comporte. Evident, primele ar trebui eliminate imediat din peisaj, pe cand cu celelalte e nevoie de intelegere si rabdare.

| RAY a răspuns:

Femeia trebuie sa isi faca datoria ei de femeie nu doar sa stea cu un cadavru in pat la fel si barbatul care trebuie sa ofere placere si orgasme femei lui

| Violleta2022 a răspuns:

Inactive in pat, lasand barbatul sa faca tot?
Ii plang de mila acelei fete, insemnanad ca barbatul cu care face sex este cel mai prost barbat de pe fata pamantului, nefiind in stare sa-i ofere nici macar un preludiu care sa simta ceva si sa se miste cumva, ca nu poti sta de lemn, daca simti cu adevarat ceva!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mda,clar e vina lui ca ea nu are experienta si se așteaptă ca el sa facă totul.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

O părere proasta

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca nu simte nimic, ce ar putea face?
Iar ca sa simta ...trebuie sa fie gadilata unde trebuie happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce EL trebuie sa faca treaba singur? Pe ideea "eu nu ofer nimic,dar vreau totul".
Daca nu se implica si ea,sta nemiscata,nu reactioneaza,el de ce ar depune un efort extra? Il depunde daca vrea el,dar nu cum ai zis tu, ca e obligat el sa faca asta.
Apropo, daca e excitata nu inseamna ca te calareste de iti sar creierii, poate sa fie excitata si sa ramana asa, blocata ( banuiesc ca nu trebuie sa spun acum cum iti dai seama ca e excitata).

| Violleta2022 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Tu ori esti prea micut ori habar nu ai cum sa satisfaci o femeie, daca face asemenea comentarii.
Pai, daca tu nu stimulezi fata aia, ea nu poate simtii nimic si nu se poate misca in nici un fel, ca nu simte ce simti tu cand esti excitat!
Vai de mine, habar nu aveti in ce va bagati si va plang pe astia care nu sunteti capabili sa satisfaceti o fata!
Prima oara, fa-i tu fetei incalzirea, asa cum ar fi nromal, ca sa se umezeasca si sa simta si ea ceva si vei primii placere cu varf si indesat!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Violleta2022):

Repeti iar ce ai zis, eu am spus ceva nou acolo, tu nu ai inteles.
Lasa astea cu "ori esti mic ori nu ai idee", ofera argumente, nu pareri ca nu conteaza astea.
O.zi buna sa ai, draga Ana.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Amuzant ca folosești pluralul "habar nu aveți" cand tu nu ai habar cu cine vorbești,câta experiența are sau nu.
Si dacă o "stimulezi" cum spui tu,nu rezolvi nimic dacă ea e genul pasiv si așteaptă fără sa se implice.Da,o exciți, se mișcă de excitare, dar mai departe tine de ea. Daca-i place numai sa stea pe spate si sa aștepte orgasmul, e vina ei ca partida e nereușită, nu a lui ca nu se pricepe.
"Prima oara, fa-i tu fetei incalzirea, asa cum ar fi nromal"Cine spune ca asa e normal? Ce o impiedica pe ea sa preia inițiativa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar nu ai!
Nici o femeie care simte ceva. nu va sta "doar pe spate" sa astepte orgasmul, exclus asa ceva!
Aia care face asa ceva, simuleaza orgasmul, dar nu-l are, pentru simplu motiv ca nu poti sta de lemn, cand simti ca te gadila ceva atat de puternic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Faci o diferentã enorma intre afectiune si sex pentru ambii parteneri, pânã la urma ce inseamnã preludiul acela? Depinde de femeie unele se excita la gât/sâni, altele au doar orgasm vagina, sau doar clitorisian etc fiecare cu ale ei, trebuie sa existe doar comunicare inainte.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa teoria ta, orice femeie e buna la pat, iar experienta in asa ceva nu exista,deci daca se excita asta e totul.
Dupa aceeasi teorie, orice barbat saruta la fel de bine,doar trebuie sa fie indragostit,de atat e nevoie.
Cuvantul "experienta" nu exista.
Toti saruta la fel de bine,toti fac sex la fel de bine,aia e.
Nu am spus ca trebuie sa sari peste preludiu.
Nu am spus ca am facut sex si statea lemn, asta ai presupus prost tu.
Se misca de la sine ea, dar nu se poate misca si prost?
E penibil, las-o asa, mi-am spus parerea.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Cine a zis ca trebuia sa faca treaba singur? Ideea e ca multi nu intelegeti cat de important e preludiului pentru o femeie si sariti direct in actiune. Nicio femeie nu sta ca un lemn daca ii place ceea ce ii faci. Oricat de scazut ar avea libidoul. Femeile nu se excita doar uitandu-se la voi. O femeie care nu raspunde la atingerea ta nu se simte bine langa tine, nu ii inspiri incredere, siguranta, are vreo trauma din copilarie, ii lipseste preludiul sau pur si simplu nu sunteti compatibili. Nicio femeie nu e sfanta in pat cu persoana potrivita. Nici una.

Nu o suport pe Ana Blondiana, dar are dreptate. Fa-i incalzirea = PRELUDIU.

De asta multe considera ca fac sex din obligatie, nu placere, ca nu stiu sa comunice sau n-au cu cine, ca partenerii sunt egoisti si considera un mare efort preludiul.

Hecate alta virgina. Da, e normal daca vrei sa faci sex cu ea s-o incalzesti inainte, ca sa-ti raspunda fata cu aceeasi moneda. O femeie cand simte ceva, se MISCA DE LA SINE, nu trebuia sa ia nicio initiativa, e ceva NATURAL.

| Emilian65 a răspuns:

Partenerul nu a pregatit-o pentru un sct sexual excitant.

| Hammurabi a răspuns:

Vă contrați toți complet aiurea.
Fiecare dintre voi are dreptate, doar că fiecare se referă la categoria lui de vârstă.
Puștoaicele, până la o anumită vârstă, neexperimentate, se întâmplă destul de frecvent să nu aibă reacții, poți să le faci orice, chiar poate să le descânte și mama Omida.
Femeile mature, dacă nu sunt frigide, nu au reacții pentru că partenerul e de tot rahatul. Ori e habarnist în materie de sex, ori tipa nu are nici un fel de atracție sexuală pentru el.

| sofisis a răspuns:

Eu cred ca partenerul da tonul. Daca partenerul e ceea ce trebuie, e imposibil sa stai ca mmaliga, chiar si daca e prima data cand faci sex. Pentru ca e instinctiv sa te misti. E legea firii sa stii sa te misti. Deci acele fete ori nu sunt cu partenerul potrivit, ori mai este categoria evlavioasa, religioasa. Acolo e strict problema de credinta si de conflicte apropos de pacate si alte nebunii. Am cunoscut si fete d astea la viata mea.

| Plato a răspuns:

Nu poate sa ofere argumente, cand nu mai stie ce sa zica da block, dar se crede matura.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca sa raspund la intrebare, una e sa fie fara experienta, sa fie primele dati cand face si alta e sa fie lenesa, sa astepte doar.
Faci sex cu o persoana pana la urma, nu cu un robot.

| Necunoscut112 a răspuns:

O părere foarte proastă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O bãtaie de joc. Nici macar un 50/50

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să încerc sa-ți explic pe întelesul tău.
Nu, nu poți nemișcată.Te arcuiesti, gemi, ce vrei tu.Asta nu înseamnă ca te implici propriu-zis, e doar o reacție involuntară. Ideea intrebarii asteia este ce părere ai despre tipele care niciodată nu conduc, nu stau deasupra, nu preiau inițiativa etc.

| debarasator63 a răspuns:

Eu cred ca este, in primul rand, vina barbatului care nu stie sa o implice. Dar, daca o iubesti ce mai conteaza?