| Crisstttina a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele timide? happy

Răspuns Câştigător
| IustinaC a răspuns:

Vor si niste sotii perfecte.Sunt mult mai cu capul pe umeri de cit acele distrate.

33 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Alea tupeiste, dezinhibate, au si sanse mult mai mari sa aiba comportament de usuratice, decat una cu potential de curva sau mahalagioaca, mai bine una cuminte.Nu pen' ca o poti stapani mai usor,sau alte labareli de genul,dar pentru ca,fiind mai "la locul ei" altfel se va crea o chimie intre un baiat si o fata timida,nu va fi genul acela de relatie bazata doar pe componenta fizica,de care te plictisesti mai repede, va exista si o comunicare mai aparte intre cuplu, cu una timida, sau sa zicem, medie, care nu se afla in niciuna din extreme.Per total, am o parere buna despre ele, atat timp cat timiditatea lor nu e bazata pe superioritate falsa si greata de diva, gen "sunt prea buna pentru baieti, eu nu vorbesc cu ei".

| Crisstttina explică (pentru Dumnezău):

Corect! happy

| PinkTerror a răspuns (pentru Dumnezău):

Esti pe aproape.

However i disagree.

Nu poti sa pui un egal intre timida si cuminte. am cunoscut destule fete cuminti care odata ce le scoteai din cochilie nu le mai puteai baga inapoi, asa cum am cunoscut si fete aparent deschise la minte si la... cand colo ce sa vezi?

Aveau mai multa moralitate decat cele mentionate mai devreme.

Lumea o ia razna. de aia ma bucur ca eu sunt deja nebun rolling on the floor

Have Fun

| Crisstttina explică (pentru PinkTerror):

In ziua de azi nu prea mai sunt fete cuminti. toate sau stricat de cap happy

| PinkTerror a răspuns (pentru Crisstttina):

Nu nu... imi pare rau dar trebuie sa te contrazic!

Am vazut eu ieri una pe la gradinita. e nepoata-mea si te asigur eu ca o sa am grija sa ramana cuminte ^_^

| PinkTerror a răspuns (pentru Crisstttina):

Nu nu... imi pare rau dar trebuie sa te contrazic!

Am vazut eu ieri una pe la gradinita. e nepoata-mea si te asigur eu ca o sa am grija sa ramana cuminte ^_^

Rectific: verisoara mea (urasc relatiile de familie mereu ma incurc in ele)

| Crisstttina explică (pentru PinkTerror):

Eii. pana o so scapi de sub supravegherea ta.laughing ajunge ea mai mare.

| PinkTerror a răspuns (pentru Crisstttina):

Deci madame... sa inteleg ca si tu te-ai stricat la cap?

^_^

nu nu nu...

Eu inca sper, inca am sa cred, inca voi visa sa gasesc fata aia cuminte ( acum depinde si ce intelege fiecare prin cuminte whistling )

| Crisstttina explică (pentru PinkTerror):

Eu sunt cumintebatting eyelashes

| PinkTerror a răspuns (pentru Crisstttina):

Mehh nu stiu daca e adevarat sau nu.

dar e posibil pana la urma stii ce se spune:

fetele sunt precum locurile de parcare:

Cele bune sunt luate, cele convenabile sunt platite si cele mereu libere sunt pentru handicapati. rolling on the floor

| Crisstttina explică (pentru PinkTerror):

Ee da.happy Eu am o relatie de 2 anisoribatting eyelashes

| PinkTerror a răspuns (pentru Crisstttina):

Mai vorbim cand ajunge la majorat ^_^

| Crisstttina explică (pentru PinkTerror):

Nu am prea inteles ce ai vrut sa zici.big grin cand ajunge la majorat ce?

| PinkTerror a răspuns (pentru Crisstttina):

Relatia :-8

ca e in stadiu de bebe. abia acum se termina perioada de tatonari. incepe perioada draguta dintr-o relatie in care in loc sa faci lista cu calitatile iti faci lista cu beneficii versus costuri rolling on the floor

App eu sper din tot sufletul ca iti dai seama ca eu glumesc cu tine. ^_^

| Crisstttina explică (pentru PinkTerror):

Stai linistit. le am cu glumele happy ( da e destul de bebe la momentu acesta :d da avem timp sa o crestembatting eyelashes )

| Dumnezău a răspuns (pentru PinkTerror):

Nu in toate cazurile, dar in 8 sau 9/10, poti; la un baiat timid ar sta cum ai spus tu treaba,dar fetele timide,in marea majoritate a cazurilor, sunt timide in orice imprejurare, fiind si introvertite. Aparentele sunt uneori inselatoare, mai ales cand vine vorba de comportamente feminine, schimbatoare.Nu e vorba de moralitate aici,ci de comportament,poti fi o curvistina morala,desi sunt oximoronic. Poti fi foarte bine extrovertita si sa fii "morala". Poate cele introvertite,au anumite motive pentru care se retrag in sine,da' si cand scapa, ajung sa-si stinga frustrarile de cativa ani intr-unul singur, facand prapad, insa poate fi valabil si invers, ca unele fete care umbla mai teleleu sa se trezeasca la realitate.

| PinkTerror a răspuns (pentru Dumnezău):

rolling on the floor

De e te-as contrazice? Ai zis acelasi lucru pe care l-am zis si eu.

| Crisstttina explică (pentru PinkTerror):

Nu mai stiu ce am zis thinking

| PinkTerror a răspuns (pentru Crisstttina):

?

I-am raspuns lu nenea "Doamne doamne"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai tari happy

| frikk a răspuns:

Intr-o singura fraza "de cele mai multe ori de la cele timide Ai MARi surprize in viata"( vai noh! a facut aia! a dres ailalta! cum? ce? cand? ce curaj / prostie-depinde-) ..ma explic?big grin

| Crisstttina explică (pentru frikk):

Explicate happy laughing)

| frikk a răspuns (pentru Crisstttina):

In alta ordine de idee cunosteam 2fete timide din sc. apoi pe la liceu sa aflu (nu intru in detalii) Sa-mi vina prieteni sa-mi zica ai auzit ce-au facut alea doua ma din generala? eu de colo ce ma? alea 2fete timide? da ma ele! eu cand am auzit am ramas uimit.deci cand esti mic si esti rau mai incolo te transformi in bine, iar cand esti mic cuminte / timide mai incolo te transformi in RAU la peste sa-i zic asa 90% din cazuri.

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns:

Alea timide? ..la gunoiwinking tupeistebig grin

| Crisstttina explică (pentru ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇):

De ce la gunoi?happy

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns (pentru Crisstttina):

Oare pai daca e tmida... iti dau un exemplu in momentul de fata nu asta caut "ce faci?" "sex" "te bagi si tu?laughing" "nu"... nu neapaRAT ASTA daca e timid NICI NU PREA AI SANSA SO CUNOSTI

| Crisstttina explică (pentru ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇):

Eu sunt timpida,,happy dar cu prietenul meu sunt foarte deschisa.

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns (pentru Crisstttina):

Depinde de caracter

| Crisstttina explică (pentru ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇):

Pai da. deci nu cu toate la gunoi! laughing

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns (pentru Crisstttina):

Jumate si un sfertlaughing dai funda plz?: