| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de tradarea in prietenii? Inainte ma intelegeam bine cu doua colege. Ambele imi erau prietene, dar nu isi vorbeau. Dupa ce le-am facut cunostiinta au inceput sa se inteleaga mai bine decat cu mine si acum sunt exclusa de ele. Vorbim doar cand ele au nevoie de o tema sau un serviciu. Dar de ceva timp aproape nu mai vorbesc deloc cu ele. M-au intrebat ce se intampla si le-am spus ca ma deranjeaza ca doar ma folosesc si mi-au spus ca e vina mea ca eu m-am distantat de ele.
Acum ce sa fac? Sa incerc sa vorbesc din nou cu ele si sa reiau prietenia?
Scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
| HellyBoy a răspuns:

Buna,nu sunt fata, dar voi incerca sa iti raspund, poate te ajuta totusi big grin

Hmm..despre tradare...pai nu este cel mai dragut lucru. Dupa parerea mea un prieten care te tradeaza nu iti este un prieten.
In cazul meu, ma intelegeam foarte bine cu un baiat, dar la un moment dat i-am facut cunostiinta cu o fata(cea mai mare greseala), apoi povestea se aseamana cu a ta...ca eu m-am indepartat de el si chestii de genul asta.Sincer, daca cele 2 prietene te-au lasat balta, iar acum esti ca a 3 a roata, nu stiu ce prietene ti-au fost.Ar fi bine daca te-ai impaca cu ele, dar chiar si asa nu stiu daca ar tine asta.

Bafta!

2 răspunsuri:
| ionutss a răspuns:

Un sfat scurt si la subiect: Sti ca un prieten la nevoie se cunoaste. Nu incerca sa ti faci prieteni doar asa sa poti spune ca ai unul sau mai multi. La nevoie risti sa afli ca de fapt nu ai nici unul. Prietenii adevarati sunt prieteni cu tine indiferent ce s ar intampla si ar face sacrificii pentru tine la nevoie.

| TheRageQuitter a răspuns:

Cere si tu ajutorul lor, fii prietenoasa, implica-te. Dar nu pentru mult timp. Fa asta pentru cateva saptamani, daca vezi ca au cam acelasi comportament fata tine, atunci le lasi si treci mai departe.

Nu e ca si cum ele sunt singurele tale prietene, nu?