| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti depre asa numita viata de famile?
Fericire sau Cosmar?
Orce raspuns conteaza
Argumentati

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Cel mai mare coșmar posibil, mai ales ca fată. Căsătoria te condamnă la scalvie, o să înceapă frumos, o să faceți ambii treburile, după tu o să speli, tu o să gătești, tu o să faci curat etc. După o să vrei copii, o să plângă primi 2 ani zi și noapte, după o să vrea tot felul de jucării și după o să crească și o să te deteste. O să plece la facultate, o să te distanțezi de soț și tot n-o să poți să mai faci nimic, deci ești condamnată unei vieți în singurătate până la bătrânețe. (da, nu chiar singurătate, o să te mai viziteze copiii de Cărciun și când au envoie să stai cu nepoții).
Ce șcenariu frumos, de asta mai bine stai în concubinaj.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Depinde...daca ai ales persoana potrivita poate fi o viata de familie fericita

| MasterYoda a răspuns:

Casatoria e singura greseala pentru care esti felicitat

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericire sau cosmar.depinde ce oameni se inhama de bunavoie si nesiliti de nimeni la acest jug. daca sant doi prosti, s-ar putea sa meaga in virtutea inertiei. daca sant doi destepti in spiritul lumii nu va merge sau nu va fi O casatorie. daca sant doi oameni sinceri, credinciosi si destepti, vor avea intr-adevar o casnicie si copii lor o familie.fiindca aceii oameni vor sti sa puna o buna temelie casei lor sa nu poata fi daramata de valurile si vanturile vietii.

| alecsalecs a răspuns:

Imagineaza ti ca esti la carma unei nave si zbori prin spatiu. unde se afla tot felul de obiecte.meteoriti si tot asa..sau hai sa te iau altfel eu cred ca tu esti prea bombardat cu tot felul de cuplururi care s-au despartit sau chiar si in familie ai o... familie nu prea bine organizata..nu vreau sa te jignesc dar cred ca esti extrem de confunz esti la o varsta la care incepi sa ti formezi caracterul si nu sti ce sa crezi despre formarea unei familii ai impresia ca in ziua de azi nu se mai poate asa ceva ca totul se rezuma doar la lucruri urite si catastrofe...Cred ca daca iti alegi persoana potrivita vei gandii altfel!

| anonim_4396 explică (pentru alecsalecs):

1.Sunt fata
2.Am 14 ani
3.Viata de familie chiar ma sperie adica copii care cinta simfonia lui Mozart zi si noapte, sa o mai fac si pe gospodina despre care nici macar idee n-am ce e chiar e un cosmar nu as vrea sa ajung in asa vreo situatie vreodata

| alecsalecs a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita esti la o varsta extrem de frageda Crede ma asa gandeau toate fetele de varsta si acum sunt niste mame model..Cred ca esti doar un pic speriata...laughing)multi inainte...

| anonim_4396 explică (pentru alecsalecs):

Mersi
Da nu prea imi plac copii si nu cred ca voi avea

| alecsalecs a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba Vei avea si pe viitor iti va placea ai sa vezi.laughing

| leeya a răspuns:

Cosmar

| anonim_4396 explică (pentru leeya):

De acord dar argumenteaza te rog ca sa-ti dau funda