| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii car afirma ca cauta doar sex? Sunt fetele atat de usor de folosit sexual? Ce ar trebui sa caute un baiat?

Am facut un mic sondaj pe omegle 99% din baieti au afirmat asta.

18 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Faci sondaj pe omegle și te aștepți să fii luat în serios Ray, acolo sunt numai adolescenți în care colcăie hormoni, by the way, cine spune că fetele sunt "folosite ", atâta timp cât o femeie face sex consensual nu se poate spune că e folosită, sau după optime femeia care are apetit sexuale e curvă?

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Conform termenului curva da este, pai asta am si urmarit sa vad ce vor adolescenți, varsta lor fiind intre 17-20 de ani, cei drept ce sa vrea altceva la varsta lor

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Au afirmat asta mai mulți americani din SUA? Pe acolo sunt destule mame singure.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu,romani

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Nu-i lua în serios pe cei de pe omegle, ei doar pe asta sunt fixați.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omegle nu e tocmai locul pentru un sondaj obiectiv. E ca si cum te-ai duce in Madrid sa vezi cati suporteri are Barcelona si apoi sa faci afirmatia despre spanioli in general.

Conform eudemonismului, scopul conduitei umane este atingerea fericirii. Putem incerca sa definim fericirea prin termeni si idei populare, insa individualitatea oamenilor le va permite s-o customizeze dupa bunul plac.
Asa ca toata lumea incearca sa fie fericita. Ei, acum, considera ca asta i-ar face fericiti. Eu, personal, vad asta ca fiind mai mult o iluzie a fericirii. Probabil ca orizontul cunoasterii lor nu e suficient de larg incat sa compare iluzia cu fericirea. Paharul lor e umplut de iluzia aia si se cred fericiti, insa daca ar descoperi ca exista, nu stiu, butoaie de exemplu, atunci ar vedea ce putin inseamna paharul lor.
Sunt fetele atat de usor de folosit sexual? Din pacate, unele, da. Sincer inca lucrez la a obtine un raspuns pentru asta, sa descifrez ce le face (pe unele) atat de naive in fata unui pericol iminent.
Eu cred ca cel mai important lucru pe care li-l poate oferi un baiat/barbat e iubirea. Apoi totul se leaga, daca ai asta ai totul. Din nefericire... iubirea e de multe ori (di)simulata, iar sufletele naive nu pot face diferenta intre real si artificial.
O femeie iubita va fi fericita, iubirea iti ofera liniste chiar si aflandu-te in mijlocul razboiului.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule ce ar vrea un baiat la 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Personal am o parere proasta. Imi par imaturi astfel de baieti.
Depinde de situatie, depinde si de fata. Dar in general cam da, multe fete se lasa usor folosite.

Un baiat ar trebui sa caute ceva serios, sa nu ia totul doar ca pe o joaca si sa priveasca o fata doar ca pe un obiect sexual.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce ai vrea sa caute la 16 ani un baiat?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai daca este vorba de baietii de vreo 16 ani, atunci nu pot sa am prea mari cerinte. Dar chiar si asa si un baiat de varsta aceea poate sa vrea ceva mai serios si sa priveasca mai diferit lucrurile.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa se insoare la 16 ani? zi-mi ce serios poate face un baiat la 16 ani?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu. Ma refer doar sa nu priveasca o fata doar ca pe un simplu obiect, sa nu se gandeasca doar la el si la dorintele lui egoiste. Sa vada ceva mai mult in ea si sa o respecte.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

La pubertate avand o dorinta sexuala si cum nu am experimentat iubirea ne lasam dusi de val

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Intr-adevar, ai dreptate

| Username272 a răspuns:

Băieții in mare parte cauta sex si sunt și fete care se lasă foarte usor, folosite sexual

| RAY a răspuns (pentru Username272):

Apoi cautam ceva serios dupa ce am curvarit, crezi ca e logic astfel?

| mugurelbarosan a răspuns:

Multi vor sa se distreze si nu vor ceva serios. In societatea moderna nu mai e taboo sa faci sex cu cineva dupa care sa va vedeti de drumurile voastre. Si in plus nu cred ca au valoare statisticile de pe Omegle avand in vedere ce fel de persoane frecventeaza acel site. Si in plus daca fetele nu erau "atat de usor de folosit" nu mai exista acest fenomen.