| nury a întrebat:

Ce parere aveti despre casatoria la 30 de ani, dupa 12 ani de relatie?

26 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa 12 ani de relatie, casatoria e doar o formalitate, se pare ca cei doi si-au gasit sufletul pereche, nimic nu-i impiedica sa fie la fel de fericiti inca 12 ani si apoi, alti 12 si tot asa!
Frumos numar si frumoasa pereche!
happy

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Asta voiam si eu sa spun. Deja dupa atata timp este doar o formalitate pe care e bine sa o faceti daca aveti sau urmeaza sa aveti copii. E mai bine pentru ei sa ii cheme la fel ca pe ambii parinti.
Felicitari.

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

Asa e,copii trebuie sa simta siguranta absoluta,este un motiv serios.
Dar si pentru cei doi, oricat de formal, e o noua joaca matura, un nou inceput si o reimprospatatre a lui "prima oara", un motiv in plus sa se simta si mai uniti si mai indragostiti!
happy

| sofisis a răspuns (pentru greece12):

Asta cam asa e. Buna dimineata :*
Oricum 30 mi se pare o varsta foarte ok pentru o casatorie si dupa 12 ani de relatie, poate da intr-adevar un nou suflu vietii de cuplu.

| greece12 a răspuns (pentru sofisis):

O zi minunata!
Si fericitei perechi, casa de piatra, de beton, de neclintit!
happy

| andreimrm a răspuns (pentru sofisis):

Casa de piatra! foarte frumos, 12 ani de relatie... m-i se pare incredibil, sa fiti fericiti, se pare ca esti norocosul care si-a gasit sufletul pereche.

| Miauti a răspuns:

Buna si rea. Rea din cauza ca ati alea plan mai mult financiar decat un plan bazat pe dragoste. Asta observ si sper sa ma insel.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Atata timp cat cei 2 se respecta, se iubesc, au incredere unul in celalalt, nu vad nimic rau. Nu-i obligatoriu sa te casatoresti, poti trai si fara actul acela inutil.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

O părere foarte buna, bravo lor big grin

| RAY a răspuns:

E semn ca increderea unul in altul a inlocuit acea atractie de la inceput sunt semne ca va veti iubi multa de vreme de acuma incolo, ma bucur sa vad ca mai exista asa ceva

| mihai69 a răspuns:

Da - uite cum se strică o relație frumoasă!

| OnuOnulică a răspuns:

O adevărată realţie care chiar se bazează pe dragoste şi nu neapărat pe sex.
Ce părere pot să am...îţi dai seama că una bună, logic!

| Vektor a răspuns (pentru OnuOnulică):

Adica vrei sa zici ca o relatie de concubinaj se bazeaza doar pe sex si daca te casatoresti se bazeaza pe dragoste? happy

| OnuOnulică a răspuns (pentru Vektor):

Nici eu nu mai ştiu ce am zis man...sry eram obosit. laughing dacă era ceva de rău.

| neutrino a răspuns:

Nimic anormal.

| Holiday a răspuns:

E ok, pe de alta parte, daca ceva merge bine, de ce ai schimba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i vad rostul. Nu vad rostul casatoriei in general. Pe copii ii puteti creste la fel de usor si fara acte de la primarie, cat despre numele pe care il vor purta, puteti decide intre voi. Stiu ca exista niste beneficii financiare pentru cuplurile casatorite, ar avea sens sa va casatoriti daca aveti nevoie de un imprumut bancar sau ceva de genul. In rest, va puteti iubi si puteti fi devotati si fara acte de la primar sau vin de la popa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere buna.

| InVisible99 a răspuns:

Daca totul este ok, ar fi timpul sa va casatoriti

| manuel72 a răspuns:

Deci acum ca aveti tot ce va trebuie, adica o relatie obosita, monotonie si sex superficial, ati vrea sa legalizati uniunea asta? De iubire sigur nu mai poate fi vorba.O faceti doar ca dupa aceea sa puteti divorta?

| manuel72 a răspuns:

Poate ca n-am inteles bine, dupa o relatie de 12 ani cu un tip, vrei sa te mariti cu altul? In cazul asta e super.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ce parere sa avem decat una ok.
V-ati gasit fiecare sufletul pereche.
Felicitari happy

| Jokyo a răspuns:

E foarte ok big grin

| benga94 a răspuns:

E ok! Se putea si mai devreme, dar e bine si acum!

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Dar unde a fost barbatul doisprezece ani? De ce a trebuit sa treaca atata timp sa o ceara in casatorie?
Ei bine, in orice relatie mai apare cate o mica fisura, o neintelegere, o cearta... de aceea imi vine in minte ca v-a lipsit inca ceva. O fi de vina dragostea, o fi increderea, or fi alte probleme, voi stiti!
In mod normal, o fata cu picioarele pe pamant, dupa maxim 5 ani de prietenie nu este ceruta in casatorie, deja o iau grijile si ar fi in stare ca ea sa-l ceara in casatorie!
Niciodata nu-i tarziu, va felicit ca v-ati "suportat" atatia ani unul pe altul si va doresc casa de piatra si sa fiti fericiti impreuna!

Răspuns utilizator avertizat