| NonZarek a întrebat:

Ce părere aveți despre tinder? Credeți ca se poate sa creați o relație de iubire adevărată, nu pe interes, cu o fata întâlnită pe tinder?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai sunt cazuri, deci tot ce-i posibil

| RAY a răspuns:

Eu nu cred in iubire adevarata,desi nu cred nici in tinder,traim in era materialistelor,ipocritelor,mincinoaselor,prefacutelor, curvelor nu ca noi baieti am fii mai diferiti, multi suntem imaturi, ne comportam ca niste fetite, nu stim ce vrem, fugim de resposabilitati

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, cred. Tinder si alte situri de acest gen, sunt pentru sex, aventuri amoroase si jacmaneala, ca sunt destui smaceheri acre pretind ca se indragostesc dar ajung sa ceara zeci de miid e dolaris au euro celuilat, care-i trimite si asa se intampla inselatoria.
Site-urile de acest gen nu sunt serioase si nu gasesti oameni seriosi sau de calitate pe ele, doar disperati(e) si smecheri(e).

| corbulalbrosu a răspuns:

Greu de crezut sa poti sa obtii sau sa reusesti ceva cu adevarat. Totusi incearca, fiindca niciodata nu ai de unde sa stii, cam de unde ar putea sa se iveasca norocul. big grin

| Andreeush a răspuns:

Nu cred, pe tinder îți pierzi timpul.

| Frank51 a răspuns:

Sanse de 1 la 10.000

| Sofer a răspuns:

Pierdere de timp și cu Tinder laughing.

| ywar a răspuns:

O mare prostie, o mare minciuna, pacaleala maxima. Cum crezi ca cineva sanatos la cap isi poate gasi linistea langa persoane care se expun ostenativ uneori cu poze care depasesc limita limitei.
Da, am un coleg care si-a gasit sotia pe tinder, dar asemenea cazuri sunt extrem rare. Nu cred ca poti avea incredere in persoanele din acest mediu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Dandinelle a răspuns:

E mai greu ca baiat sa gasesti ceva pe tinder.
Fun fact: eu si prietenul meu ne-am facut conturi reciproce. Eu am stat 2 luni pe tinder-ul lui si el pe al meu. Am dat swipe la majoritatea fetelor. Ce a iesit au fost urmatoarele:
Din partea tinderului de baiat:
- nici o fata nu se baga in seama din prima
- fetele nu prea vorbesc desi le scrii ceva
- daca spui ceva de genul: hai sa iesim sa ne vedem, ai sanse 100% sa fii blocat.
- din doua luni de swipe doar 10 persoane au acceptat, n-am ajuns sa vorbesc cu niciuna de intalnire sau ce se intampla cu contul respectiv. (p.s. am incercat si schimbare de poze, pozele pot sa zic ca sunt dragalase, schimbare descriere de profil etc.)

din partea profilului de fata:
- match-uri in nebunie
- tipii vorbesc mai mult
- tipii sunt interesati de date
- tipii sunt deschisi l-a trimis poze.
(n-am schimbat poze, sau descriere deloc, nu a fost nevoie)
voiam sa-ti relatez asta ca sa intelegi ca ...nu merge.
Degeaba recomanzi unui tip sa se duca la agatat pe tinder, e foarte trist si urat.
Stiu ca subiectul de online dating e firav, traim totusi in secolul tehnologiei si in teorie ne adaptam si noi ca oameni dar tinder, okcupid sunt app-uri pentru fast dating. Desi am intalnit oameni care sunt in relatie datorita tinder-ului, tot nu sunt majoritatea si totul depinde de gustul de moment cand vezi profilul unei persoane, daca te atrage in cateva secunde sau nu. Cred ca site-urile de matrimoniale au mai mult succes la fixarea de relatii.

| Willis a răspuns:

Cred că da. Pe orice rețea se poate, dar trebuie să ai mare noroc să îți întâlnești iubirea vieții așa.

| CtBogdan a răspuns:

Pentru iubire adevarata nu iti recomand Tinder.
Tinder e strict pentru sex.
Mai bine atragi pe Facebook cu niste poze simpliste, in unele cazuri iti trimit ele mesaj. Asa ajungi sa le cunosti.
Pe Tinder adica o aplicatie facuta special pentru a cunoaste persoane straine, avand in vedere pozele fetelor si descrierea lor... ehh as spune mai repede ca e aplicatie pentru sex rapid.