| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre inmultirea homosexualilor pe zi ce trece?
E deja un fenomen tot mai masculi devin homosexuali, oare de ce?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu ca devin, ei sunt deja dar n-o vor recunoaste-n veci! Nu asculta toti plozii de 15-16 ani care daca au salivat dupa vreun baiat sunt automat gay, eu p-astia nu-i cred pana nu stie o tara-ntreaga ca le place cu adevarat la spate si ca au un istoric in spate. Nu mai generaliza cu ''tot mai multi'', daca sunt o minoritate nu inseamna ca toti suntem ca ei...
2 categorii exista de asa zisi gay, una dintre ea este de acela care se comporta normal si au sentimente fata de altcineva, dar si categoria scarboasa cand ii vezi pe strazi comportandu-se ca niste dive, ti se intoarce intestinul pe dos!

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Eu nu prea pot sa ii inteleg, ce poate fi atractiv la o persoana de acelasi sex, si sa nu te atraga la cea de sex opus. thinking
Pe de alta parte am citit candva, mitul androginului scris de Platon. In care spunea, ca la inceput, oamenii erau de fapt perechi: femeie-barbat, femeie-femeie si barbat-barbat si erau uniti intr-un intreg, un corp. Apoi ar fi fost separati si toata viata ei isi cauta pereche. Unii si-o intalnesc, altii cauta la nesfarsit. De aceea tind sa cred ca e normal si firesc acest comportament al homosexualilor, desi nu prea pricep cum sta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lucru perfect normal intr-o lume plina de pzde proaste.

| 4cidr41n a răspuns:

Devin sau recunosc ca au fost homosexuali dupa 5, 10, 20, 50 de ani?

Homosexualii se inmultesc prin sexul intre un barbat si o femeie. Copii lor pot fi homosexuali dar parintii sa nu aibe deloc habar de orientarea copilului lor.

Also nu te gandi ca pot fi doar homosexuali, ai si lesbiene si transexuali, bisexuali, bicuriosi sau doar curiosi. Nu toti urmaresc sau ar trebui sa urmeze acelasi tipar sexual ca al tau sau al meu. E viata lor pana la urma.

Oricare ar fi, pe mine nu ma afecteaza in vreun fel orientarea cuiva. Pot refuza avansuri politicos indiferent de sex si nu ma simt vulnerabil sau repulsat daca e din partea unei persoane de acelasi sex sau nu.

Cred ca s-ar "inmulti" si mai mult daca ar avea convingerea ca aici pot fi ei insisi si ca ar avea prieteni care ii sustin indiferent de orientare. Cred ca sprijinul asta ii va ajuta sa se accepte asa cum sunt.

| David770381 a răspuns:

Astia sunt niste oameni fara dumnezeu care ori sunt timizi sa vorbeasca cu o femeie ori le place sa fie cu barbatii.Un exemplu in biblie este sodoma si gomorabig grinumnezeu a trimis foc din cer si i-a omorat pe toti. Si nu numai pe ei ci si pe lesbience, pedofili, cei care fac sex cu animale... Obiceiurile de atunci se intampla si in zilele noastre. Este vremea sfarsitului si diavolul incearca sa-si faca lucrarea cum poate el mai bine sa te atraga tot mai mult spre iad.(cel mai important asta e: sa nu ajungi in iad fiindca acolo tot ce nu ti-ai fi imaginat vreodata se intampla adica lucruri scarboase)
Dar omeneste vorbind, pedofilii merita impuscati, homosexualii si lesbiencele merita batuti iar restul (cei care fac sex cu mortii, animale...)au o problema psihica, poate da poate nu(fac sex cu cainii si se pun pe net) si nu stiu ce sa cred despre asta.
Parerea mea despre toti acesti "oameni" este ca nu trebuia sa se nasca pe acest pamant fiindca sunt un exemplu care influenteaza negativ pe alti oameni.