| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care mereu se plang ca nu au prieteni, nu au iubite, dar ei stau de dimineata pana seara la seriale fara sa faca ceva in privinta asta? acei oameni care mereu cand le dai un sfat bun si le spui sa inceapa din momentul acesta sa se schimbe si sa caute, ei inventeaza scuze stupide cum ca nu ar putea.

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Sunt multi si in mare parte e vina lor.
Si da, sunt oameni negativisti care isi merita soarta.
In loc sa caute solutii, se plang toata ziua si astepta o minune.
Acum cine ar sta in compania unor oameni incruntati, negativisti si posomorati.
Si ce femeie ar sta langa niste plangaciosi.
Parerea e una singura, isi merita soarta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu isi merita pe deplin soarta. Sau altfel spus : ''Cum iti asterni asa dormi'' se afirma intr-un vechi proverb, a carei valabilitate/veridicitate a fost indelung verificata. big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general oamenii prefera sa se planga decat sa caute solutii pentru problemele lor.E mult mai simplu sa nu faci nimic si sa iti autoinduci ideea ca orice ai face, nu vei putea schimba starea in care te afli.Nu au vointa, determinarea necesara sa schimbe ceva la ei, asa ca prefera sa nege realitatea, sa-si gaseasca circumstante atenuante.Cu alte cuvinte, sunt demni de mila.

| homosapiens a răspuns:

"Beware of false knowledge; it is more dangerous than ignorance." George Bernard Shaw

| BadBunny a răspuns:

Nu sunt scuze stupide, dar ei nu stiu de unde sa inceapa, crede-ma ca e foarte greu pentru o persoana de genul sa inceapa sa isi faca prieteni, acum fiecare face ce vrea.