| diavolitadulce a întrebat:

m-am gandit sa dezbat un subiect alaturi de voi. sunt cu un baiat de mai bine de jumatate de an dar nu suntem din acelasi oras. toti imi spun sa renunt la el dar noi am ajuns sa ne iubim. ce parere aveti? poate rezista o asemenea relatie? adica am stat atat impreuna desi amandoi eram impinsi de la spate sa renuntam.
vreau cat mai multe pareri

11 răspunsuri:
| Unffox a răspuns:

Da-i inainte.

| Unffox a răspuns:

Si...
nu te lasa influentata de nici un fel de raspuns in astfel de probleme - cu atat mai putin de al meu.

| diavolitadulce explică (pentru Unffox):

Nu o sa ma las influentata. eu il iubesc si nu am de gand sa ma despart de el prea curand. nici el nu pare sa aiba intentii de genul acesta. vreau doar sa aflu parerea altora despre situatia noastra

| MrSoapte a răspuns:

Te simti bine cand iesila suc cu prietenii...ei sunt cupluri si, tu esti singura? Te multumesti numai cu sms-uri, tel sau messenger? Te simti bine sa nu stii ce face? Daca poti trece cu vederea peste aspectele astea, tot respectul pentru tine si, continua in modul tau! Daca vrei mai mult, obtine mai mult! Eu, personal, nu sunt adeptul relatiilor la distanta! Consider ca daca e spatiu intre voi, nu va trece mult timp si va aparea o alta persoana care va umple spatiul respectiv!

| diavolitadulce explică (pentru MrSoapte):

Sincer pana acum chiar daca mi-a fost greu am reusit sa trec cu vederea peste toate aceste aspecte, mai ales ca atunci cand ies cu fetele nu intervin si baietii si chiar nu prea sunt cupluri in jurul meu. adica acum nu mai sunt deloc. si ca tot veni vorba de distanta, eu stau in Calarasi iar el in Fetesti. distanta nu e mare. ne putem vedea rareori, dar ideea e ca ne mai impiedica si varsta si tatal meu care e foarte protector. cat despre acea persoana acre va aparea intre noi..este posibil nu te contrazic, dar momentam am ales sa ma bucur de ceea ce am

| DianaIsHere123 a răspuns:

Daca el te iubeste cu adevarat si tu il iubesti cu adevarat aceasta iubire v-a rezista cu siguranta! bafta!

| diavolitadulce explică (pentru DianaIsHere123):

Sper si eu. mersi pentru incurajare

| DianaIsHere123 a răspuns (pentru diavolitadulce):

Nicio problema..si asa ma plictiseam!laughing

| FrumushikaTa14 a răspuns:

Daca tu va iubiti distanta si parerile altora nu conteaza!

| tudor3945 a răspuns:

Da-l dreacu de bou

| diavolitadulce explică (pentru tudor3945):

Imi pare rau dar din cate stiu eu nu va cunoasteti. ii cunosc aproape toti prietenii. de unde sti tu ca e un bou? habar nu ai cat de dragut e!