| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul anal? Ati facut sau ati face? Nu vi se pare scarbos?

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

SEXUL ANAL nu se face in joaca asa cum se pare ca aprecieaza majoritatea tinerilor neavizati deoarece o astfel de activitate sexuala necesita o anumita pregatire, care practic este destul de greu de efectuat/realizat. Din acest motiv NU este recomandat sa se intretina doar asa oricum sau... "pe fuga". Trebuie sa recunoastem vrem nu vrem, ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) cu ajutorul caruia se goleste colonul de fecale cu scopul de a igieniza si a crea locul in care sa patrunda penisul. Este recomandat sa fie efectiuata clisma inaintea unei partide de sex anal, pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului. De asemenea este nevoie sa se foloseasca lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara o foarte buna lubrefiere a rectului, sexul va fi intotdeauna foarte dureros. In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa daca este vorba doar de un sex anal simplu intretinut cu rol de satisfacere a unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a se manji madularul partenerului cu fecale, nu se poate exclude si din acest motiv intotdeauna va exista o asemenea posibilitate deloc agreabila sau dorita. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu am încercat și nici nu am de gând.

| Plato a răspuns:

Foarte dizgratios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil e fain.
Daca sti cum sa-l faci si nu o dai/iei la poponet fara sa faci curaticã, sa folosesti un lub, nu are cum sa fie scarbos. Ba chiar ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi se pare scârbos, doar inutil.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu stiu, nu am incercat si nu o sa încerc.

| f2ff2fl12f a răspuns:

La băieți personal, cred ca da. La fete, cred ca este chiar fain. Voi încerca când voi avea ocazia cu mare placere.

| Freya1 a răspuns (pentru f2ff2fl12f):

Invers.La baieti e placut ca simt o placere mai mare, (e mai stramt, pot ejacula acolo fara probleme etc) iar la fete e nasol ca e dureros si inconfortabil.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Banuiesc ca se referea s-o ia la baiatul laughing
Ambele sexe pot avea placere cu sexul anal pentru ca se stimuleaza prostata din cate stiu. Gayy din aia isi iau placerea.

| Realli a răspuns:

E o treabă mai delicată, răbdare, prezervativ, și lubrifiant!?

| DoctorGherman a răspuns:

Am făcut, și chiar recomand