| scorpioana a întrebat:

Ce parere aveti de sexul anal si cat de safe vi se pare?

8 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

E safe dacă ii faci ungere sa între bățul ușor acolo.

| Sofer a răspuns:

Și cum mai stăteai la masa frate? laughing

| alina2k18 a răspuns:

Parere buna laughing
Nu e foarte safe, risc de fisuri anale laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anusul este făcut pentru altceva, nu pentru sex. Dar treaba fiecăruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezaprobare profundă. Nu numai că e unsafe dar e și neigienic și imoral pe deasupra.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Sexul anal, daca nu este facut cu grija si prudenta, poate provoca mari dureri si anumite daune anusului, cum ar fi fisuri si rupturi anale.
Exista cateva conditii sine qua non (fara de care ) sa nu faci sex anal:
1. Igiena anusului - pentru o igiena corespunzatoare sexului anal e necesara clisma, care sa elimine toate materiile fecale de pe colon si spalat foarte bine;
2. Folosirea prezervativului e obligatorie;
3. Folosirea lubrifiantilor pe baza de apa, pentru sex anal. Astea le gasesti la sex-shopuri. E nevoie de lubrifiant, deoare anusul nu este ca si vaginul. Anusul nu este elastic. Din el e normal sa iasa ceva, nu sa intre ceva in el. Inainte de a incerca o penetrare cu un penis, anal, ti-as recomanda sa te joci mai intai cu un degetel, apaoi doua, chiar si trei, un butt plug sau cu obiecte metalice subtiri, gen sprayuri. Mai poti incerca o banana nedecojita, un castravecior. Cand sfincterul incepe sa se obisnuiasca incet-incet cu larghetea, incearca penisul.
Nu face din prima sex anal cu penetrare dura si salbatic.
Am inteles ca doare prima penetrare, dar dupa e placere mai mare.
Succes si placei maxime!

| JayLuckyLuciano a răspuns:

La primile incercari, totul ar fi recomandat sa se produca foarte lent. Cu siguranta apare si placerea, multe fete sunt speriate de durerea de inceput. Totul se va transforma in ceva placut. Doar foarte mare grija la igiena. Exista riscuri mai mari pentru sexul masculin de a contacta anumite bacterii sau infectii, iar sexul feminin poate avea sangerari, caz in care trebuie luata o pauza de cateva zile, o saptamana. E o experienta pentru ambii parteneri care n-ar trebui ratata happy

| JayLuckyLuciano a răspuns (pentru JayLuckyLuciano):

Grija mare sa la lubrifiere, iar l a prima incercare. inaintea de introducerea penisului in anus, pentru reducerea durerilor de inceput ar fi mai bine ca baiatul sa incerce sa introduca mai intai un deget.