| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral? Am o relatie serioasa de 9 luni si nu vreau la 15 ani sa-mi pierd virginitatea. Ar trebui sa ma socot de cu*va ca am facut sex eral?

27 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Ai 15 ani si te gandesti la sex oral, nu-i prea ok. Daca nu vrei sa fii numita curva, atunci ar fi bine sa stii ca oral o sa faci cand o sa-ti cunosti bine partenerul si aveti o relatie de durata ba chiar casatoriti. O viata sexuala implinita face relatia sa dureze si partenerii sa se inteleaga. Cel putin asa gandesc eu, ca daca ii faci lu' asta atunci o sa-i faci si lu' urmatorul si urmatorul si tot asa. Asta vrei?

| KattyKatt230399 a răspuns (pentru madyddd):

Noi nu o sa ne despartim, eu doar am nevoie de parerea voastra dar il legatura cu daca il conosc atunci numai eu stiu ce simte si cit de tarehappy

| DNSK a răspuns:

laughing tu esti ca pocaitele: nu se *** de frica parintilor, dar fac minuni cu gura. (nu sariti toate acum, nici noi nu suntem la fel toti.) asa ca..ai 15 ani, nu te fu*i unde trebuie dar gura merge struna. ce alte intrebari mai ai?

nu, n-am zis curva. sau cel putin cat nu o faci pe bani cu jumate de tara, sau gratis cu 100 la saptamana, e ok. oricum pentru 15 ani e mult oralul ala. zic eu. nu stiu de ce, am impresia ca prietenul tau e trecut de 20 de ani si profita maxim de tine.

| KattyKatt230399 a răspuns (pentru DNSK):

Prietenul meu are 15..si nici nu m-am mai sarutat cu nimeni in afara de el nu inca altceva, si el tine la mine, altfel nu mi-ar fi zice sa sunt mica ca sa imi pierd virginitatea, si 100 de procente am incredere.

| DNSK a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Mhm.o sa cresti si-o sa intelegi. eu sunt pro sexului oral. dar la timpul lui. cum sunt toate de altfel.

| joshy77 a răspuns (pentru DNSK):

Ce face ea cu dintii nu face nici Zorro, cu sabia laughing)))

| sofisis a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Daca ar tine la tine si s-ar gandi asa mult la virginitatea si integritatea ta nu ar accepta sa ii faci nici oral. Pentru foarte multi barbati oralul este mai mult decat suficient si il prefera in detrimentul sexului vaginal. Nu se obosesc, gura e mai stramta decat vaginul, nu transpira, nu risca sa lase femeia gravida...e raiul pe pamant pentru el.
Deci nu conteza in ce gaura si-o baga, te-a facut sa iti incepi viata sexuala.Si el are toate avantajele.
Da, in societatea de azi poti fi numita a fi "de moravuri usoare" pentru ca esti copil inca. Si sa fii tu sigura ca se va afla chestia asta, indiferent cata incredere ai tu in el. El e la varsta la care orice zboara se mananca si cand barbatii trebuie sa fie care de care mai cocosi si sa se laude cu chestiile astea. Nu o va face din rautate, dar va spune cel putin la o persoana...si e de ajuns.

Ca sa punctez strict intrebarea ta CURVELE sunt acele femei care obtin avantaje materiale in schimbul placerilor fizice.
Dar in termeni preiorativi copiii in spatele blocului numesc curva orice femeie care are mai mult de 1 partener sau daca isi incepe viata sexuala prea devreme. Deci da, risti sa fi numita curva.

| DNSK a răspuns (pentru joshy77):

Ma bucur ca asculti parazitii

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu, curvele o fac pe bani si sunt pe marginea drumului!
singura chestie care nu e normala e daca nu ai primit si tu oral de la prieten...

| KattyKatt230399 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Am primit, mai mult.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Atunci eu cred ca e ok, totusi e o varsta cam mica si in acelasi timp nu e laughing)

| DeeaMarry a răspuns:

Poate ca nu o sa fii de acord cu raspunsul meu... Sper sa nu te simti jignita, nu asta urmaresc.

In primul rand, la 15 ani nu poti avea o relatie serioasa. Acum depinde ce intelegi tu prin asta, dar eu cand spun "relatie serioasa" ma gandesc la logodna, planuri de casatorie in viitorul apropiat. Nu cred ca poate fi vorba de asa ceva, cel putin nu in urmatorii 3 ani.
In al doilea rand, 9 luni e prea putin pentru a decide daca relatia e una serioasa sau nu, mai ales ca aveti doar 15 ani.
In al treilea rand, afirmatiile tale se bat cap in cap. In mod evident, NU te mai poti considera virgina. Nu vrei sa-ti pierzi "virginitatea", dar ti se pare normal sexul oral. Ceea ce nu inteleg eu e de ce trebuie sa practici sexul, de orice fel, din moment ce iti dai seama ca ai o varsta mult prea frageda. Ca vrei sa te scutesti de o trauma fizica am inteles, dar cum ramane cu cele psihice?!
Ambii sunteti extrem de imaturi, dar tu o sa ai cel mai mult de suferit din relatia asta. Nu ai de unde sa stii ca nu se termina maine totul...
Nu esti curva, dar nici o fata decenta.
Ar trebui sa iti intrebi parintii, sa vezi ce parere au ei despre subiectul asta. Nimeni nu o sa-ti vrea binele mai mult ca parintii tai.

| Alcyon a răspuns:

Nu asta-i problema. Pana la urma si parintii nostri au facut sex oral la un moment dat si nu poti sa spui despre ei ca-s cu...ri. Problema o reprezinta varsta ta frageda. Nu te supara, dar la 15 ani ar trebui sa ai alte preocupari. De la sex oral, la sex normal nu e decat un pas. Chiar nu-i ok sa faci astfel de lucruri la varsta asta. Vezi ca s-au mai vazut cazuri... Respectiva a fost parasita de prieten dupa un anumit timp si pe urma s-a trezit ca fostul ei a batut toba peste tot ca s-a culcat cu ea, a facut sex oral si nu stiu cate. La 15-16 ani, pustanii nu au prea multa minte.

| Radu284 a răspuns:

Nu, e ceva normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce naiba? Da, si normal, orice forma de sex este o curvasareala daca nu este facut la timpul potrivit. Fetito, ai 15 ani, traieste-ti copilaria si lasa sexul!

| Demonull a răspuns:

O să fie plăcut pentru el dar tu ai o vârstă FRAGEDĂ. faci sex oral cu parteneru'.dar nu acum.nu e ok.deloc.mai aşteaptă. eşti sigură că-l cunoşti chiar atât de bine?

Răspuns utilizator avertizat
| jamal000 a răspuns:

E foarte ok sexul oral atat timp cat este facut reciproc si daca partenerilor le place. Nu e nimic extraordinar ca ai facut asta ba chiar mai mult a devenit la fel de popular ca cel normal.

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaRomann a răspuns:

Fii sigura ca viitorul sot nu va afla asta. Altfel nu va sta langa tine...

| LilTunechi a răspuns:

Sexul oral este foarte ok...nu iti pierzi virginitatea si ajuta mult relatia dar mare grija la igiena in rest nu esti o curva este ceva normal si corect dupa mine mna baftabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Markusfrtt a răspuns:

Una buna =D

| Aliona00 a răspuns:

Nuuu

| madalynu26 a răspuns:

Sexul oral este ceva normal parerea mea, dar inca esti prea mica pentru a face asta dar daca tu te simti pregatita baga mare