| Petrust a întrebat:

Cine are de gind sa-si pastreze virginitatea pina la nunta?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Si viata si mass-media iti arata cu prisosinta ca aceasta conceptie este gresita. De ce? Pentru ca ne obisnuim ca totul este pe incercate, ajunge sa ne despartim la cea mai mica neintelegere, multe cupluri se despart dupa ce au stat 4 sau mai multi ani impreuna. Nu mai exista implicare.
Pe vremea bunicilor, un angajament luat se tinea. Chiar daca nu se potriveau "ca o manusa", chiar daca se certau. Tot ei se impacau, pentru ca o familie trebuie sa fie unita, sa-si creasca copiii, sa le faca un rost...

22 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu m-am casatorit cu femeia cu care m-am culcat prima data, si ea este singura femeie cu care am fost si probabil voi fi si de acum inainte.

Răspuns utilizator avertizat
| Doηηa a răspuns:

Clar nu, mi se pare o prostie.
Dacă mă căsătoresc la 25-30 de ani?

| Cigαяєttє a răspuns:

Nu multi.

| Azµre a răspuns:

Cine dorește!

| Oana92 a răspuns:

Toate fetele virgine iti vor spune ca ele asta vor. Pana dau de...barbat si isi schimba viziunealaughing

| Mariiuta a răspuns (pentru Oana92):

Am avut ocazia nu-ti fa tu griji si nu m-am lasat influentata asa ca nu vorbi. daca ai ambitie poti fi si pana la nuntahappy

| Oana92 a răspuns (pentru Mariiuta):

Nu e nevoie de ambitie ci de inchidere mentala...atat! Eu nu cred in povesti cu zane si printese...

| Mariiuta a răspuns (pentru Oana92):

Ei inchidere mentala laughing si cine o zis de zane?laughingin fine sa stii e mare pacat inainte de nunta mi-ar fi rusine sa calc in fata altarului nefiind virgina si am 20 ani

| Oana92 a răspuns (pentru Mariiuta):

Mdah bine..fiecare cu gandirea lui, fie cum zici tu

| Felys a răspuns:

A venit moda sa se casatoreasca tinerii la o varsta destul de inaintata, intai scoala apoi cariera apoi casatorie, ma indoiesc ca mai sta cineva virgin pana spre 30 ani, si sincer nici nu este indicat, nu cred ca e bine sa descoperi prima data relatia intima dupa casatorie, poate nu se potrivesc si dupa 2, 3 ani nu se mai suporta, de ce sa riste cineva asa ceva, e mai bine sa se descopere tinerii din timp ca in momentul cand fac pasul sa fie pentru toata viata nu asa casatorie de proba

| Zenithf a răspuns (pentru Felys):

Si viata si mass-media iti arata cu prisosinta ca aceasta conceptie este gresita. De ce? Pentru ca ne obisnuim ca totul este pe incercate, ajunge sa ne despartim la cea mai mica neintelegere, multe cupluri se despart dupa ce au stat 4 sau mai multi ani impreuna. Nu mai exista implicare.
Pe vremea bunicilor, un angajament luat se tinea. Chiar daca nu se potriveau "ca o manusa", chiar daca se certau. Tot ei se impacau, pentru ca o familie trebuie sa fie unita, sa-si creasca copiii, sa le faca un rost...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci un sondaj pe tema asta? Fiecare este propriul sau stapan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nunta reprezinta un contract, dragii mei copii. Va vindeti puritatea printr-un contract? Desi poate parea sublim, pastratul acesta e mai degraba mizerabil.
Nunta e un contract. Nu va pacaliti cu abureli auzite din basmele urbane!

| DeKoniec a răspuns:

Si prin absurd sa spunem ca nu ma casatoresc.ce fac? mor virgin?

| BlackOldSun a răspuns:

Daca nu stii in noaptea nuntii sa iti f.ti nevasta asta si se gandeste de ce v-ati casatorit! o femeie e atrasa mai mult de un barbat care e preselectat de alte femei nu numai de singura care ai luat-o de nevasta!

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Aşa ar fi recomadat!

| mariumarius a răspuns:

Nunta nici macar nu ma gandesc sa o iau in considerare in viata mea..adica nu-mi prea place asa ceva..doar niste bani aruncati intro noapte si multe rude pe care nici nu le cunosti dar vin sati ureze "casa de piatra".Asa ca cu virginitatea...fiecare cand crede de cuviinta

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Pai in ziua de azi nimeni.

| Mariiuta a răspuns:

Eu

| Cristi2YO a răspuns:

Bunicamea rolling on the floor

| codru98 a răspuns:

Eu o pastrez pan la moarte