| AndreiMihai2017 a întrebat:

Ce pot face sa scap de mirosul urat din buric? Va rog fără jigniri. La doctor nu ma duc de Rușine. E un miros înțepător, nu de transpirație, ceva asemanator fecalelor. A mai pățit cineva?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Elena97M a răspuns:

Înceară să cureți zona cu un bețișor de urechi cu vată din bumbac. Acesta trebuie îmbibat în apă cu săpun, alcool sanitar sau doar apă și curățarea necesară este completă.

Dacă nu reușești să scapi de mirosul neplăcut mergi la medicul de familie sau la un dermatolog și scapă de posibila infecție sau eczemă cu tratament specializat.

| Violleta2022 a răspuns:

Dizolva 1 lingurita de bicarbonat de sodiu (de bucatarie) intr-o cesucuta (30-50ml apa) si cu tampon de vata, te speli in buric si oriunde transpiri.
Se pare ca, ori ai infectie aoclo, ori o bacterie urata, care-si face de cap.
Dupa spalat cu apa si bicarbonat, sterge-te cu un prosop si repeta opeartiunea pest zi daca poti, daca nu, seara, dupa ce faci dusul pe tot corpul, faci si spalarea cu apa si bicarbonat in buric.

| Emilian65 a răspuns:

Spala-te cu apa calda si sapun, de 2-3 ori pe zi si unge locul respectiv cu o crema de galbenele sau aloe vera.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Te speli cu apa si sapun si gata, ai rezolvat problemawinking

| AndreiMihai2017 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Stai liniștit ca ma spăl, tocmai asta e problemawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebarea se încadrează la,, dragoste și sex,,?

| cyupaku a răspuns:

Nu mai fa economie la apa

| Yon1470 a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor si sa lasi rusinea, ca nu te duci la spovedit!

| anonim123453313 a răspuns:

Sper ca stii ca nu ai voie sa umbli in buric, nu?

| FrumuselulPpPpPp a răspuns:

Nu mai faci dragoste si sex in buric.