| anonim_4396 a întrebat:

Ce primeaza cel mai mult intr-o relatie de lunga durata, sexul sau iubirea?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Iubirea! Pot sa iubesc si fara sex, asa cum si invers putem face sex fara sa iubim. Sexul il poti face cu oricine, dar nu poti iubi pe oricine.

27 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Contopirea celer două laughing
Într-o relatie de lungă durată, contează să existe respect, mai apoi iubire și evident sex.

| darrio2007 a răspuns:

Iubirea, respectul reciproc, increderea si bineanteles si sexul.

| Adry05 a răspuns:

Citește cele 5 limbaje ale iubirii, vezi acolo ce primează.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ambele in aceeasi masura.big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru unele persoane, evident iubirea... iar pentru altele, sexul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Respectul.

| awspam a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Respectul se castiga sau se impune, cred ca inainte de respect e intelegerea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru awspam):

Respectul se cistiga sau se impune la locul de munca sau in general. La o relatie, in schimb, cum naiba sa te intelegi cu ala/aia de linga tine daca nu iti respecta alegerile si se pi&a cu bolta pe visele si aspiratiile tale, de exemplu?

| awspam a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tocmai ce am spus cred ca inainte de toate e intelegerea pentru ca atunci cand doresti ceva e nevoie ca problema in sine sa fie discutata si înțeleagă si luata decizia din ambele parti

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru awspam):

Asta cu intelegerea e valabila la orice gen de interactiune, si cu colegii de la serviciu nu ai viata daca nu te intelegi sau macar tolerezi. Respectul mi se pare mai specific si necesar relatiilor personale, gen familie/cuplu. La job ma pot injura aia pe la spate, nu ma intereseaza, atita vreme cit ne facem treaba ok si daca le sunt superior ierarhic isi fac treaba fara sa ezite, chiar daca ma injura printre dinti. Acasa, in schimb, nu am nevoie sa ma injure nimeni printre dinti. Nu iti place, poti sa pleci.

| Celcestietot a răspuns:

Pai exista relatii de lunga durata pentru ca se practica sexul, iar altele tot pe o intindere mare pentru ca exista iubire thinking In general, iubirea, asa se zicehee hee.

| mentholinks a răspuns:

Iubirea este ceva abstract, importanta, dar sexul aduce foloase imediate.

| Apokales a răspuns:

Exista relatii de lunga durata fara sex, dar nu si fara iubire, macar un sentiment de afectiune cat de mic.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Foarte bine spus. Eu de ex as putea sta cu una fara sex daca ma atrage fizic (doar asa cand o vad, imi da o stare buna), si sa ne intelegem f bine.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Domnule Mosotti, aveti standarde inalte. Eu nici macar nu-i cer sa fie frumoasa, nici macar sa fie vie... dar sex tot fac cu ea laughing.

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Fizicul e proba eliminatorie, doar asta se stie, na. Daca tu ai pretentii mai jos, f bine.

| Apokales a răspuns (pentru Mosotti):

Pe tine nu te-ar deranja nici daca vezi unul pe strada lingand cadavre laughing. Ce open-mind esti tu! rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru Apokales):

Chiar sunt f open mind! In afara de faza cand un om face rau altuia, sunt de acord cu, cam orice, daca nu face rau, de ce n-as fi de acord? Treaba lui ce face.

| NotNamed a răspuns:

Ambele in egala masura.

| Paul754880338 a răspuns:

Iubirea ar trebui sa genereze daruire, dezinhibitie si pasiune astfel incat sexul sa devina un adevarat liant. In sens invers nu cred ca merge, adica sexul nu va conduce la dragoste. Deci cele doua pot exista separat, probabil, dar nu conduc spre o relatie trainica. Apoi, cele doua componente nu se intrec pentru a afla cine primeaza ci doar lucreaza impreuna pentru a face relatia sa existe la superlativ.

| Mopmop a răspuns:

Ambele insa neaparat dublate de comunicare!

| UnDiavol a răspuns:

Dacă nu există iubire nu există nimic când iubești cu adevărat din tot sufletul tău și inima ta orice este posibil ce contează cu adevărat este iubire fără iubire nu există Nimic Și să iubești cu adevărat din tot sufletul și inima ta

| liliana77any a răspuns:

Ambele in egala masura.

| tzionut a răspuns:

Incredere, comunicare si respect...

| nooneishereboo a răspuns:

Înțelegerea, dacă nu te poți înțelege cu partenerul tău în niciun fel, degeaba mai există aceste două lucruri.

| lulufunny6766 a răspuns:

Banii

| nuko a răspuns:

Sexul