| alinaursu a întrebat:

Ce sa fac ca prietenul meu sa-mi acorde mai mnulta atentie? Nushtiu cum sa inteleg ...de fiecare data e ocupat sau ese afar cu prietenii lui...ce sa fac? Il iubesc mult si el pe mine dar nu inteleg dc asa se coporta cu minesad

5 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Pentru ca e posibil sa creada ca te are la deget...ca esti nebuna dupa el si ca nu mai conteaza cum se comporta cu tn.sau poate vrea ca relatia sa se raceasca ca sa va despartiti

| robertbora a răspuns:

Nu neaparat vrea sa va despartiti, pur si simplu are nevoie de un "respiro"" poate vrea sa va vedeti mai rar, sau poate nici nu si-a dat seama ca el de fapt te neglijeaza, asa sunt barbatii mai neatenti! inceaca sa fi o perioada mai rece, distanta si vezi daca se schimba, iar daca nu, fi mai draguta, amabila, mai dulce, iar daca nici atunci nu reactioneaza, inseamna ca vrea sa va despartiti, sau pur si simplu vorbeste cu el, spune-i ce te doare!

| alinaursu explică (pentru robertbora):

Am fost si draguta cu el cit sepoate..mam saturat nu se schimba... poate intr-adevar trebuie mai rece sa fiu cu el.

| alinaursu explică:

Cum sa procedez in asa situatie...cind i-mi spune ca se simte parca inchis cu mine si ii lene sa ne videm...dar tot odata i-mi spune ca ma iubeste si doar sentimentele astea il tin alaturi de mine.

| robertbora a răspuns (pentru alinaursu):

Atunci draga mea inseamna ca ceva lipseste in relatia voastra, de ii e lene sa va intalniti si altele, poate s-a plictisit de tine, de relatia voastra, incearca si tu sa-l surprinzi cumva pentru ca daca te iubeste va aprecia mult eforturile tale! incearca si tu sa aduci ceva nou in relatia voastra, ceva ce nu a mai fost sau simti tu ca lipseste! dar comunicarea e foarte importanta, deci vorbeste cu el, intreaba-l ce-i lipseste, de ce duce dorul sau ce asteptari are de la relatia voastra...baftaaa!