| RazvRazvan5456 a întrebat:

Ce sa fac? Eram cei mai buni prieteni, vorbeam intruna, acum nu mai poate pentru ca se teme sa nu afle prietenul el, ca o bate. Eu nu pot sa nu o mai vad, sau sa nu mai vorbim, imi place de ea putin.

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai, nu te poti baga peste una cu iubit. Rare sunt situatiile in care poate exista o prietenie intre o FEMEIE si un BARBAT, foarte rare! Dar zici ca o bate?! Asta e deja grav! Ar trebui sa sfle politia si parintii, rudele, ca sa o ajute sa scape de tipul ala. Altfel, nu esti parte din solutie, ci din problema.

| altrix a răspuns:

Unde sta? Ala care da intr-o fata e cea mai mare pasarica.

| PsihopatX3 a răspuns:

Aşteaptă să fie singură, dacă prietenul ei este violent atunci sunt şanse mari să se despartă. Îți recomand să nu intervii.

| AnydaXAl a răspuns:

Salut! Daca prietenul fetei de care vorbesti este violent cu ea, ar trebui sa-i spui parintilor ei despre asta ( daca este mai mica de 18-20 de ani). Daca are peste varsta aceasta, mai bine anunti politia. Ii faci ei un bine, dar poate atunci va crede ca ai "salvat-o" si veti reveni la cum erati inainte. Sper ca te-am ajutat happy