| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu corpul unei fete dupa ce se dezvirgineaza? In afara de ruperea himenului, ce se schimba DUPA?

Răspuns Câştigător
| Bianca1001Bia a răspuns:

Nimic prea mult, poate doar mentalitatea, dar nimic, se poate dezvolta mai mult, depinde de fiecare femeie in parte, unele pot slabi sau se pot ingrasa, depinde de organism, dar diferente care sa indice clar ca nu mai e virgina nu exista, in principiu nu se schimba ea ca femeie! e ca si cand s'ar tunde.

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Intră la duș.

| minrest a răspuns:

Dereglari hormonale, foarte diferite de la caz la caz. Pot fi si probleme locale, nu oricine poate si vrea sa menajeze o femeie. Asa ca se considera OBLIGATORIE o vizita la ginecolog dupa dezvirginare, sunt foarte curios cum merg la ginecolog niste fetite de 13 ani care vor sa tina secret faptul ca au facut sex. Dar nu sunt numai schimbarile fizice importante, o fata care a facut sex a facut o investitie mare in relatie, in acelasi timp in care baiatul e in situatia inversa, lui i s-a maturizat investitia si a incasat prima rata, cea mai mare. De acum fata nu mai cracneste, ca sa nu isi piarda investitia, iar baiatul incepe sa se poarte urat, el nu mai are ce pierde. Fata de acum e cu gelozia, cu grijile, scoala se duce de rapa. Buna seara.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Nu am nici 13 ani, nici un iubit profitor :-)) intrebam doar, o seara frumoasa si tie

| SkyPilot a răspuns:

Apar schimbari hormonale. Dupa primul contact ii poate intarzia menstruatia. Cresc fundul si sanii. Poate avea scurgeri mai abundente. Va trebui sa mearga la ginecolog dupa prima data si apoi la un control anual.

| Țoglă a răspuns:

Schimbări hormonale.
Fund bombat, țâțele rămân mici, etc