| MrsDeee a întrebat:

Ce se întâmplă cu mine?

Îmi place de un coleg de 3 ani și nu am avut curaj să-i spun că-l plac.

Am încercat de sute de ori să-l uit dar nu reusesc.

Când mă gândesc la el simt o presiune în zona stomacului iar inima mea o ia razna.

Îl plac sau am ajuns să-l iubesc?

Chiar dacă nu vreau să-l uit într-un fel trebuie deoarece el nu dă semne că mă place.
Știu pe cine place el și eu nu am nici 1% din ce are fata aia (e slabă,frumoasă,deșteaptă, perfectă).

Răspuns Câştigător
| GandesteRapid a răspuns:

Ti-ai creat o imagine forte urata despre tine.
Cum vrei sa-i castigi inima daca nici macar tu nu te vezi frumoasa si desteaptă. Inavat sa nu te mai desconsideri in halul asta. Sigur sunt multi baieti care cred despre ei insusi ca n-au nicio sansa cu tine. Si apropo nimeni nu e perfect CREDE-MA.
Daca spui ca nu da semne ca te place ...nimeni si niciun sfat nu are cum sa te ajute.
Dar ..si eu am trecut prin asta am iubit o fata vreo 8 ani ( inca din clasa 1, si am stat tot atat timp in friendzone ).
Cat ai vrea tu sa o uiti...nu vei reusi. NU AI CUM. Inima ta refuză, Insa e o cale sa o pacalesti.
Deschide ochii si uita-te in jurul tau. Vreau sa spun ca in clasa a 9-a cand am intalnit mult mai multe fete decat in generala.....pai nici nu m-am mai uitat la fata aceea ( si am iubit-o enorm ).
Deci incearca sa intalnesti persoane noi. Acel baiat nu e singurul,, iubibil,,.Ai sa vezi ca sunt multi cu personalitati foarte frumoase, si cu fizicul pe care il preferi.
Du-te la sala si slabeste, sau caută un baiat care place fetele mai grasute ( de exemplu eu prefer fetele mai plinute desi sunt slab )
Cand o sa gasesti baiatul potrivit care te va iubi pentru ce esti tu, ai sa vezi ca te vei intreba... CUM AM PUTUT SA-L IUBESC PE,, ĂLA,,?!
Sper ca te-am ajutat. Poate fundă?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat