| Alexa1234a a întrebat:

Bună!
Anul ăsta am intrat la liceu și evident că nu mai am aceeasi colegi.
Mie din clasa a 6 mi-a plăcut de un coleg și am tot încercat să îl uit (nu l-am întrebat dacă mă place și nici nu i-am dat semne că îl plac deoarece îmi era rușine ).
Am ajuns acum în a 9 a și eu tot îl plac dar acum el a intrat la alt liceu și înseamnă că nu o să-l mai văd în fiecare zi.
Mă simt rău cănd mă găsesc că nu o să-l mai văd și am un gol în stomac când îi aud numele.
Tot încerc să-l uit și să imi spun că e doar o "iubire" copilărească și o să-l uit când o să ajung la liceu dar nu merge.
Seara adorm cu gândul la el, dimineata mă trezesc cu gândul la el... ziua stau cu gândul la el.

El e un băiat frumos și super de treabă, îmi vine să plâng când mă gândesc că o să aibă o iubită iar eu o să-l plac degeaba.
Ce să fac?

7 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Fă să pară că a fost ceva electric, când vor începe ancheta asupra incendiului din burtica ta!
Ştiai că nu e bună o relaţie la şcoală, serviciu?
În cazul tău, eşti o fericită!
El e acolo, tu eşti dincolo,.
E perfect!, acum în sfârşit poţi să îi spui ce simţi fără să te faci de râsul colegilor dacă te refuză! (Mă urmăreşti ce zic?)
Sau distanţa asta minusculă dintre voi e o problemă?
Dăi bătaie, nu mai sta. Cât timp aştepţi răspunsuri aici, deja alta îi dă mesaje pe whatsup, sau messenger. Succes, şi nu lăsa vrabia din mâna pe crocodilul de pe gard!
Peace out!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau as fi mers la acelasi liceu ca si el.Inimii nu-i poti porunci, ea merge pe drumuri numai de ea stiute.Dar baiatul asta are si el prieteni iar tu la randul tau ai prietene carora le poti marturisi dragostea ta. Ceea ce tu n-ai curajul sa faci, adica sa-i spui ca-l iubesti, o pot face ei.Si sa faci asta cu multa atentie pentru ca dragostea ta a crescut mult dar din pacate doar in inima si in capusorul tau. Poate el are deja pe cineva, sau pur si simplu te va refuza.Trebuie sa fii pregatita si de un refuz.

| Alexa1234a explică (pentru anonim_4396):

Eu am ales să merg la aceleasi profil cu el (unde voia el) dar el a intrat la un alt profil...din greseala

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexa1234a):

Pai atunci e foarte simplu.Tot din "greseala" te poti muta la acelasi profil cu el. Dragostea invinge orice obstacol.

| Alexa1234a explică (pentru anonim_4396):

Faza e că el a picat la mate-info bilingv de la filo intensiv engleză...nu știu dacă se va obișnui...s-ar putea să se transfere dacă nu face față.
Aștept

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexa1234a):

Sper sa se transfere.Prima iubire e cea mai curata si nu se uita niciodata.Dar odata cu trecerea timpului te vei schimba si ceea ce ti-a placut odata la un om nu te va mai interesa.E mai mult o dragoste idealista la tine, nu te-ai apropiat prea mult de omul asta sa-l cunosti, sa intelegi daca il iubesti cu adevarat.

| PIPER23 a răspuns:

Ce sa faci? Sa pui mana sa ii dai un mesaj pe Facebook, si sa incepeti incet incet sa vorbiti. Aflati lucruri unul despre altul, si vezi daca ii place si lui de tine. Te vei descurca, dar trebuie sa faci ceva...