| Utlilizator23103123 a întrebat:

Ce se intampla daca s-a rupt prezervativul pe la jumatate nu la varf si nu am ejaculat, am pus apa in prezervativ si am observat ca s-a rupt (NU UIT SA MENTIONEZ DIN NOU CA PE LA JUMATATE!) sunt sanse sa ramana gravida? sau nu? Pentru siguranta ar trebui luata pastila de a doua zi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru siguranta fetei, pe viitor cumpara prezeravtivfe numere mult mai mici decat ai cumparat acum, ca fiidn atat de mari, sunt largi sis e rasucesc pe cuculet, in timpul sexului, pana se rup.

Cat despre o posibila sarcina, doar daca fata era in perioada fertila si v-ati mai jucat fara prezervativ inainte, s-ar putea intampla un accident.

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma o sarcina in situatia descrisa se poate considera ca fiind foarte mica chiar si in cazul in care sexul a fost intretinut intruna dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. Insa in cazul in care actul sexual a fost intretinut in afara zilelor apartinatoare perioadei fertile a actualului ciclu menstrual, in acea situatie se poate considera ca formarea unei sarcini este in proportie de peste 97-98% imposibila. Pastila de a 2-a zi NU este o simpla bomboana mentolata care sa poata fi folosita in orice moment si in orice situatie. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramana gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse extrem de mici spre nule sa fii ramas gravida in conditiile mentionate de tine. Nu ai de ce sa ti faci griji.