| NessunNome a întrebat:

Ce semne i-as putea da, ca sa arate ca-l plac?

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Te uiti meu la el(in ochii lui ) stai pe unde e si el. vb cu el
te imprietenesti cu pr lui
il bagi in seama p mess ii dai like-uri pe facebook
ii zambestihappy.

| NessunNome explică (pentru ignore):

Hmmm ar merge daca i-as spune la vara lui si ea sa ii zica?

| ignore a răspuns:

Spune-i si l vara lui insa ai grija k ea sa te placa adica sa nu aiba ceva cu tine si sai spuna lucruri urate despre tine.

| Neimportant a răspuns:

De fiecare dată când îl vezi în fața ta zâmbește-i, bagă-te în discuție cu el. Nu-l lasă în pace, adică să nu existe prea multe pauze între voi doi. Stai mai mult prin preajma sa. Sigur o să-și dea seama.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Il privesti insistent
Te bagi in seama cu el big grin
Ii faci omplimente happy
Ii iei apararea
Il ajuti cu cvwinking

| BluElf a răspuns:

Eu cred ca daca insisti prea mult pe langa el, o sa il sperii. Exista cateva trucuri ale limbajului nonverbal care ar putea sa te ajute. Probabil stii si tu de chestiile gen "zambeste-i" sau altele... Dar uite cam ce ai putea incerca.
Cand esti pe langa el, fa-te ca vb la telefon si daca se uita la tine, zambeste-i cat de dulce poti. Asa nu o sa stie daca i-ai zambit lui, sau daca persoana cu care "vorbesti" la telefon a zis ceva amuzant, dar fii sigura ca o sa ii trezesti un pic interesul.
Vezi daca are vreun tic, si cand porti o conversatie cu el, imita-i putin ticul. Va remarca asta.
Simtul umorului e sfant. Nu exista oameni pentru care asta sa functioneze. Fii sigura ca exista un soi de glume pe care i le poti servi, trebuie doar sa iti dai seama cam ce ii place. Adica, unui tip mai inteligent si cu un limbaj mai academic, ca sa zic asa, nu ai sa ii bagi... "hei pisi", dar ii poti spune ceva dragut si inteligent care sa contina un joc de cuvinte amuzant big grin.
Sper ca te-am ajutat happy succes big grin

| NessunNome explică (pentru BluElf):

Ce ai zice ar merge daca as face asa: Deci is la magazin el vine sta langa mine in dreapta iar in stanga sta o colega de-a mea care rade de mine ca eu il plac, eu ii zic colegei asa incat sa auda: "-Tu stii cum e sa il ai pe baiatul pe care il plac langa mine?"