| Anna04 a întrebat:

Ce simntiti pentru o persoana cand o placeti? dar cand o iubiti?

6 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Pai daca o placi(o simpatizezi) poti sa tii la acea pers ca la un frate/o sora, putet fi BFF. Daca o iubesti trebuie sa simti ca e acel cineva care te completeaza, acel cineva care va fi mereu acolo pentru tine; pers pe care o iubesti trebuie. nu stiu. cand il vezi sau te saruta trebuie sa simiti fluturasi si sa simti ca tot corpul tau tresare, asta inseamna a iubi cu adevarat.

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
Pai cand doar o place putin mi-ar placea sa vorbesc cu ea sa o cunosc mai bine daca nu se poate atunci nu mia incerc. Daca sentimentul este mai puternic(adica daca imi place mult de ea) atunci incerc sa stua pe langa ea mai mereu si sa ma fac remarcata si cadn o vad am fluturasi in stomacblushing. Cand o iubesc(ceea ce mi s-a intamplat odata) ma gandesc mereu la ea, cand o vad nu am fluturi in stomac ci pur si simplu ma simt minunat! Daca o iubesc nu-i vreau deloc raul ci din contra incerc mereu sa o protejez sa nu-i spun lucruri ce stiu ca ar putea sa o raneasca si daca as vedea-o cu altcineva nu as putea sa o urasc pentru ca m-as gandi ca este bine...decibig grin

| Siracuzia a răspuns:

Eu am 13 ani si il plac pe un baiat de la mine din clasa de aproape doi ani.Cand se uita in ochii mei,simt ca ma scufund in ochii lui verzi,cand vorbeste cu mine simt fluturasi in burta,nu imi mai pot lua ochii de la el prin ore,as vorbi cu el ore intregi[fie si despre scoala, despre orice].
Pa, pa!

| pitic13 a răspuns:

A placea e cu totul alceva decat a iubi...a placea pe cineva inseamna a fi atasat de acea persoana, a avea lucruri in comnul a o sau a il privii ca pe un simpul amic cand iubesti te gandesti mereu la acea persoana la clipele frumoase sau mai putin frumoase sari in sus de bucurie cand te suna iti vorbeste te face sa zambesti pur si simplu exista acea chimie dar uneori exista cand extremele se atrag cam asa e in ziua de azi funda:X

| sabilopod a răspuns:

Fluturasi in stomac. happy

| sabilopod a răspuns:

Fluturasi in stomac. happy big grin