| FloriinDobrinn a întrebat:

Ce simte o femeie când ajunge la orgasm și cât de repede o poate face?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cea mai intensa placere, cunoscuta de om, totul porneste din creier

| Violleta2022 a răspuns:

Orgasmul femeii depinde strict de cat de priceput este barbatul sa o satisfaca si evident, daca are cu ce.

| Csander a răspuns (pentru Violleta2022):

Strict de barbat, nu? Nu e ca si cum l-ar putea provoca singura de altfel, fara barbat.

| Goete a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta on cazul in care femeia sta ca o bucata de tabla in asteptarea acelui orgasm.
Si, chiar in acest caz, u cred ca ai avea acel grandios orgasm cu un tip la care daca te uiti iti vine sa vomiti

| Goete a răspuns (pentru Violleta2022):

De altfel raspunsul tau nu are nimic de a face cu intrebarea pusa

| corbulalbrosu a răspuns:

Timpul necesar pentru ca o femeie sa reuseasca ajunga in starea de orgasm depinde de mai multi factori care trebuie sa fie existe in mod obligatoriu fiindca in caz contrar exista un numar mic de femei care niciodata nu ajung sa simta placerea sau satisfactia oferita de orgasm. Orgasmul feminin este definit ca fiind gradul suprem de voluptate care apare in timpul unei excitatii intense sau la terminarea unui sex placut si relaxant, fiindca reprezinta de fapt efectul culminant al satisfactiei induse. Din acest motiv orgasmul reprezinta o descarcare de energie, fizica, psihica dar si mintala, ceea ce afecteaza intregul corp si se manifesta prin contractii ritmice si spasmodice ale muschilor vaginali si anali care se produc in ritm alert/rapid, cu o frecventa de circa 1 secunda intre ele si pot sa dureze ca timp efectiv de manifestare intre 10 si 20 de secunde. De asemenea in timpul orgasmului unele femei pot sa elimine cantitati insemnate de lichide vaginale intr-un proces ce poate fi asemanat cu o ejaculare femenina denumita squirt. Durata orgasmului este determinata de obicei de intensitatea si gradul de excitare a fiecarei femei si poate fi un orgasm simplu sau uneori sa fie un orgasm multiplu care se manifesta printr-o insiruire de mai multe orgasme in cascada, scurte si violente mai mult sau mai putin intense produse intr-un interval de timp. Placerea resimtita de femeie este direct proportionala cu durata coitului si se manifersta prin gemete scadate tot mai dese si tot mai intense, aparitia un tremur nervos imposibil de controlat fiind de tip spasmodic, care se propaga in tot corpul, dar si prin infigerea involuntara a unghiilor in pielea partenerului sau in parul acestuia, aparitia unei transpiratii abundente care de obicei este asociata cu eliminarea unor cantitati mari de mucus vaginal, pentru ca in final majoritatea femeilor sa se destinda, devenind "apatice" sau sa cada in transa si o relaxare totala asemanatoare cu starea de... lesin. big grin.

| mihai69 a răspuns:

O anume femeie? Greu de spus. Pentru că fiecare are un mod diferit de a simți plăcerea sexuală și de a se manifesta când ajung acolo.
Iar durata excitării în vederea obținerii orgasmului poate varia de la câteva secunde la... infinit.

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Eu ajung dupa 10-15 minute.
Tremur simt un fior in tot corpul. Ma incalzesc mult. Iti mai dau date pe privat daca vrei

| Rusu_Valentin_1966 a răspuns (pentru DeDeDeeaSweety):

Eu termin greu,... vrei sa incercam?