| Anablondyi a întrebat:

Ce vis a avut vitoria cu nechifor in povestea baltagu; l?

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Da' rusine sa-mi fie ca sunt la filologie si nu am aflat ca 'Baltagul' e poveste.Nici 'povestile' nu mai sunt bune de citit pentru voi, ah? Auzi-l si pe @vssmm, si inca ce convins e el.
Ma intorc in pestera mea.

| Libelle a răspuns:

Dacă tot îţi e lene să citeşti romanul, uită-te şi tu la film măcar.
http://video.google.com/videoplay?docid=-879050053947969678#
Cam naşpa...că e vechi, dar merge!

| Gabitza a răspuns:

Buna! Baltagul e roman! Sa nu faci confuzie!
Vitoria a visat ca Nechifor era calare, cu spatele intors la ea, trecand spre asfintit o revarsare de ape!

| Ingerash a răspuns:

A visat ca sotul ei trece printr-un rau cu ape tulbure, asa cred din cate imi amintesc, corectati-ma daca gresesc

| Tiberius a răspuns:

Vise umede

| vssmm a răspuns:

A visat ca a fost omoarit de doi presupusi prieteni cu care se intorcea acasa. Ea a visat in tocmai cum a fost cum sa petrecut fapta.

| KoMaNt1 a răspuns:

L-a visat cu fata spre rasarit si nu se uita la ea intr-un tinut traversand o apa neagra insemndand ca acesta a muri.

sPER CA TEAM AJUTAT FUNDAbatting eyelashes SI BFTwinking