| Sylvye a întrebat:

In Baltagul, care este drumul parcurs de Vitoria atunci cand il cauta la Nechifor? Multumesc

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Ea a plecat pe traseul pe care a plecat Nichifor, adica: Paltinis, Brosteni, Borca, apoi Sabasa.

| IuLYaN17 a răspuns:

Traseul parcurs de Vitoria Lipan cu fiul ei Gheorghiță e următorul: Măgura Tarcăului->Bicaz->Călugăreni->Fărcașa->Borca->Cruci->Vatra Dornei->Borca->Sabasa-> Muntele Stânișoarei->Suha->Doi Meri->Sabasa. (se mai întorc în drumul lor și de aceea apar câteva localități de mai multe ori). Sper că te-am ajutat. Fundita?big grin