| AEGNo a întrebat:

I'm fucked up... între mine şi iubitul unei prietene foarte bune de-a mea s-a înfiripat o relaţie straight face. nu vreau să-i spun ei, fiindcă eu chiar îl iubesc pe tip...adică. nu ştiu, e perfect. e tot ce mi-am dorit vreodată de la un băiat. e prima dată când fac o prostie din asta, şi chiar ţin mult la fata aceea. vreun sfat, ceva?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te cred cand spui ca tii foarte mult la fata aia. Daca tineai la ea nu ii furai iubitul.Pentru ca, in fond, asta este.Ti se pare ca il iubesti.Nu stii cat de orgoliosi si mandri sunt baietii cand mai mult de o fata alearga dupa el.Eu zic sa stati de vorba, tu cu el, si sa trageti concluzia ca e bine sa stati cuminti.Fa-o pentru prietena ta.

| positivity a răspuns:

E o situație cam nașpa pentru ea, știi asta, nu? Imaginează-ți cum se va simți când va afla că iubitul său a înșelat-o cu cea mai bună prietenă a sa. Trist!
Ar fi bine să-i spuneți despre relația voastră dacă tot vă iubiți atât de mult. El de ce mai stă cu ea dacă nu o mai iubește?

| nekmario a răspuns:

Incearca sa-i spui iubitului tau sa se desparta usor usor de ea apoisa mai tineti relatia voastra in secret pana se va linisti si cand ceti aparea amandoi o sai spuneti ca nu e demult treaba asta ci dupa ce sau departit ei

| ANoNim612 a răspuns:

1. Cum ai putut sa-i faci asa ceva prietenei tale?
2. Si el tine la tine? daca da, ar trebui sa fiti impreunasi sa-i spui prietenei tale.

Dar ai grija ca el s-ar putea doar sa te foloseasca sau pe parcurs sa.ti dai seama ca a fost o porcarie si nu simti nimic pentru el sau nu e ceea ce credeai si asa o si ranesti si o si pierzi
Trebuie sa ai grija si mai gandeste-te