| MaxInsaine a întrebat:

Ceau. Am 17 ani si am o intrebare. Am dureri de spate, mi-o iesit niste buburuze pe tot corpu mai ales pe sani si ma dor sanii, dureri de cap cam dese de vreo 5 ori pe zi, ma doare burtica mereu si cam toate semnele sa fii insarcinata mai sunt momente cand mi-e si greata si imi vine sa vomit. S-a intamplat conceptia acum 1 luna si ceva pe data de 13. 09. 2014, luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 20 si trebuia sa-mi vina normal pe 15, luna asta a venit iar in 21. dar in loc de cheaguri mi-a venit ceva sange normal subtire..si mi-a venit si luna asta dar doar vreo 3-4 zile. pe teste imi arata tot negative, oare de ce le fac seara? acum 2 zile am mai facut unul dar mai aveam putin din menstruatie si a iesit tot negativ, prietenul meu se termina mereu in mine happy Oare se poate sa fiu insarcinata? Dau funditaaaaa

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Mergi la medicul ginecologic, explica-i ce simptome ai si el iti va explica ce trebuie sa faci in continuare. M-as bucura daca as auzi ca ai ramas insarcinata, ca nu este nimic mai scump pe lume decat nasterea unui copil dorit.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Posibil să fii insarcinată, dar ca să scapi de această teamă, mergi la medicul de familie si roagă l sa ti dea trimitere la medicul ginecolog, intrucit tu esti minoră mergi cu mama ta la medic si vezi ce diagnostic i ti pune, dar daca esti gravidă nu face avort. Multă sănătate si numai bine.

| MaxInsaine explică (pentru CristiDinBucuresti):

Vreau mult copilul si nu vreau sa fac avort niciodata, vreau doar sa stiu ce se intamplat daca chiar e sau nu happy

| Ottakringer a răspuns (pentru MaxInsaine):

Nu e mai simplu sa mergi la un control decat sa ne intrebi pe noi? Eu iti pot zice ca esti insarcinata...dar din colo nu esti. Ceva de genul asta e pe aici!

| ViatacuLouie a răspuns:

Am impresia ca esti fake, dar in fine. Recomand sa o iei pe mamica de manuta si sa mereti la doctor....Bineinteles, probabil mama ta nu stie ca tu ai o viata sexuala activa asa ca probabil o sa se supere oleaca, dar o sa puna sanatatea ta deasupra orgolilui ei...