| Anonim231512352 a întrebat:

Chiar m-am saturat, nu mai inteleg fetele din ziua de azi. Iam spus in fata ca o plac, si daca nu vrea sa fim impreuna,(15 ani ea, eu), a zis ca nu are timp pentru astea, ca trebuie sa se pregateasca pentru examene, are un fratior. Ei bine, am inteles, incerc sa-mi bag in cap ca suntem doar prieteni.Desi e draguta cu mine, i-am spus ca nu ma dau asa repede batut, dupa refuzu de a fi impreuna. Ami facea ochi dulci... Dar deja 2 luni, chiar e prea mult, sa ma chinui sa-i arat ca tin la ea, dar in zadar.

Acum stau cu ea in banca, si la lectii imi scrie "I love you", si restul. Nu maii inteleg ba ma place, ba nustraight face RAMAN MEREU CONFUZ. Voi ce credeti

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Te place dar nu vrea acum o relatie sau e prea mandra sa recunoasca ca te vrea

5 răspunsuri:
| Madnees a răspuns:

Nu stie ce vrea...sau isi bate joc. Ai putea sa ii spui direct: "Ce simti pentru mine?" si in functie de ce iti spune o sa iti dai seama daca merita sa stai dupa ea sau nu. Poate ca ea chiar nu e pregatita pentru o relatie sau poate ii place de altcineva...cel mai simplu e sa vorbesti cu ea.

| neutrino a răspuns:

Am inteles ca tu nu mai intelegi fetele din ziua de azi. Ma bucur pentru tine ca le-ai inteles pe cele de ieri si acum poti face o comparatie.

| TheBrainiac a răspuns:

Asa sunt fetele. Odata ce ti-ai dezvaluit sentimentele fata de ele inainte de a fi vremea, te lasa balta. Alta data sa-ti intre in cap sa nu le mai zici verde in fata ca le placi. Si ele au simtul observatiei (se spune ca de nu stiu cate ori mai dezvoltat decat al nostru) si isi pot da seama daca le placi sau nu. Asa ca, tine minte: NU SE SPUNE CA PLACI PE CINEVA DECAT DUPA CE SUNTETI IMPREUNA!

Asa! Mai departe, dumele de domnisoara inadorabila ce ti le-a dat, sunt numai niste pretexte. Cine nu are timp pentru dragoste? Come on!
Faptul ca la lectii iti scrie porcarioare, nu trebuie sa te distraga. Fii si tu un pic mai indiferent la ce face ea. Las-o mai moale.

| Ellenaroxy a răspuns:

Da te place sau ii place numai sa flirteze daca sunteti asa mai copii parerea mea e sa o tratezi ca atare ma refer la ciocolata la biletele si mai ai putina rabdare cu ea... daca nu face ea nici un pas cred ca ar trebui o data sa zici ca ai drum spre casa ei sa o tii de mana si la plecare o pupi p coltul gurii si cred ca dupa o sa fie totul de la sine

| zenit a răspuns:

Cum a zis si ellenaroxy, e posibil sa te placa sau e posibil sa ii placa sa se joace,asta stii tu mai bine cum este firea ei,parerea mea este sa nu te dai batut, eu nu as face-o pentru ca asta e genul meu, e clar ca nu pot sau nu stiu sa pierd. Ideea e ca nici tu sa nu te dai batut, explica-i ca nu intelegi cum vine asta, spune-i ei si vezi ce zice de ce iti scrie " i love you" si revii la noi cu raspunsul si ne zici si ce gen de fata e, ca sa ne dam seama mai usor de situatie. happy