| Aleqa a întrebat:

Chiar nu stiu ce sa mai fac. Incep sa ma indragostesc de orice baiat care nu ma place, sufar din ce in ce mai mult dupa nimicuri si numai cred in mine. Ma simt un nimic. Nu stiu ce sa mai spun si ce sa mai fac cu viata mea, parca as fi aici doar ca sa sufar si sa isi bata lumea joc de mine.
Orice mic sfat m-ar ajuta, stiu ca am mai pus intrebari de genul asta, dar am nevoie de niste ajutor, simt ca toata lumea se foloseste de mine doar pentru ca nu am parte de o imbratisare cand sunt trista, parca nimeni nu ma mai iubeste cand plang si toti ma iubesc doar cand ma vad in centrul atentiei.
A, da, am inceput sa numai simt nimic cand sunt ranita (am patit-o de multe ori), incep sa rad de mine si lumea a inceput sa ma faca nebuna...

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

La varsta adolescentei treci prin foarte multe stari de genul asta si simti ca nu mai esti inteles de nimeni. Cred ca toti trecem prin asta mai tarziu sau mai devreme. Important e sa incerci sa iti pui in ordine gandurile, prioritatile, sa vezi ce e important pentru tine, ce vrei, pe cine vrei in viata ta. Pe cine vrei sa iubesti si daca ai nevoie sa iubesti pe cineva acum sau doar te influenteaza cei din jur.

| Aleqa explică (pentru IsabelaIssa):

Sa stii ca ajung adolescenta zilele astea, poate chiar asta e explicatia. Multumesc mult de raspuns!

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Aleqa):

Toti trecem prin asta sau am trecut. Si eu ma simteam asa neinteleasa si diferita de toti. mi-a trecut in timp. Iti revii, e normal sa fie asa nu ai de ce sa te sperii. Doar sa ai grija sa iti ti prieteni buni aproape, iar daca nu sunt, familia trebuie sa iti fie cea mai apropiata. happy Trebuie sa fi propriul tau psiholog, sa iti pui tot felul de intrebari din care sa alegi raspunsurile bune happy

| Aleqa explică (pentru IsabelaIssa):

I don't have friends, parents. Sorry.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Aleqa):

Pai de ce? Daca poti sa spui.

| Aleqa explică (pentru IsabelaIssa):

Eh, complicat. Toti prietenii sunt pe interes, mama nu ma prea admira si tata e betiv.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Aleqa):

A, deci totusi ai parinti, dar esti tu dezamagita de ei. Dar tot parintii tai sunt, indiferent cum ar fi ei. De ce spui ca prietenii tai sunt pe interes? Cu ce profita de tine? Sau ce vor de la tine? Parinti tai, asa cum sunt ei, te-au crescut pana la varsta asta si nu e deloc usor sa cresti un copil. Nu ai cum sa le intelegi pe toate acum, stiu ca ti se par doar sfaturi inutile, dar o sa le intelegi pe parcurs. happy

| Aleqa explică (pentru IsabelaIssa):

Prietenii se folosesc de mine ca sa le dau temele, eu avand note bune si ma descurc cam la toate. Se mai folosesc de mine si ca sa ajunge la alte persoane pe care eu le cunosc, si mna. Multumesc de ajutor, or fi ei parintii mei dar intr-un fel mi-au cam distrus juma de copilarie.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Aleqa):

Pai si de ce nu incerci sa vezi partea buna a lucrurilor din treaba asta. Sa fi mandra ca esti desteapta si ei iti cer ajutorul, si in plus poti sa si profiti. Cere o suma de bani pentru temele tale, si cine nu vrea sa plateasca sa puna mana sa invete. Ca asa ajung unii mari pe mintea altora. Profita daca esti desteapta, nu te simtii folosita. Cere-le ce favoruri ai tu nevoie in schimbul a ce dai daca nu iti sunt prieteni adevarati. happy

| Aleqa explică (pentru IsabelaIssa):

Asta o sa si fac de acum in colo, poate o sa ajung undeva dand lectii la cei care nu ma merita. happy Multumesc inca o data de sfaturi.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa renunti la asta pana faci 18 ani apoi stii ce ai de facut in viata fara ezitare.

| Aleqa explică (pentru mgtow):

Multumesc frumos de raspuns.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Buna si eu sunt la fel ca tine,cand ti-am citit intrebarea m-am simtit de parca m-ai descris pe mine,ciudat,asa patesc si eu, ma indragostesc de orice fata cu care nu pot sa fiu si sufar enorm tot timpul, nu mai stiu ce sa mai fac, nu am aici pe nimeni cui sa ii spun ce simt, infine...scz,tu cauti un raspuns ca si mine, mi-as fi dorit sa te pot ajuta cu un raspuns dar sunt in aceeasi situatie ca tine.

| Aleqa explică (pentru 000MadMAX000):

Stai linistit, cand o sa gasesc si eu o sa iti spun si tie. Tot ce pot sa-ti spun e "CAPUL SUS CA VIN SI VREMURI BUNE!".

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru Aleqa):

Sa speram, hey pot sa te adaug ca prieten poate mai vb...big grin

| Aleqa explică (pentru 000MadMAX000):

Adauga-ma. happy

Răspuns utilizator avertizat
| sharlyn a răspuns:

Sa sti ca si eu sunt intr-o situatie ca a ta x(...crying

| Paul_Suciu_1995 a răspuns:

Parcă mi-ai fi descris viaţa:...scuze dacă vrei să vorbim îmi dai id tău? Doar dacă vrei pentru că aş avea şi eu nevoie să vorbesc despre asta cu cineva