| Marius925990 a întrebat:

Cine oferă mai multa afecțiune intr-o relatie,barbatul sau femeia?
Ma refer la strans in brate, sarut.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stiu ce sa raspund, depinde de la om la om indiferent de sex, nu înseamnă aceste gesturi afecțiune, poate ala vrea doar sex si joaca teatru, la cum vad eu barbati pe net obsedati sexual care vad in femei doar sex atat, daca ar fi sinceri era ok, inainte spuneam ca femeile nu iubesc acum nu stiu ce sa mai cred cand vad lumea rea si vicleana iar uni sunt prea buni si sunt luati de prosti

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare se exteriorizeaza diferit, asa ca, nu exista unitate de masura care sa poate masura cu exactitate cat iubeste unul, sau altul.
Afectiunea NU se poate masura in strans in brate si sarut, aceea este mai mult atractie sexuala si poate fii direct inflentata de dorinta sexuala.
De exemplu, un barbat merge la prostituate pentru a-si satisface organul, ca atare o strange pe aia in brate si o saruta inainte de sex, dar fara sa simta iubire pentru ea, ci doar o atractie sexuala, excitare, dorinta de sex.
Afectiunea si atractia sunt 2 lucruri diferite. Una se manifesta la nivel cerebral, cealaltă la nivel fiziologic.

| Adrian5575 a răspuns:

Nu este o regula. Difera de la persoana la persoana. In unele cazuri, barbatul este mai pupacios, iar femeia este cu luatul in brate, iar in alte cazuri este invers.

| Marius925990 explică (pentru Adrian5575):

Si daca barbatul le face pe ambele este normal? Eu simt ca ar fi trebuit sa fie fix invers

| Adrian5575 a răspuns (pentru Marius925990):

Daca ea nu face nici un gest de afectiune, ori e rece de felul ei, ori nu simte nimic pentru tine. Trebuie sa fie o oarecare completare, fiecare sa faca cate un gest dragut pentru ca fiecare are nevoie de afectiune, nu numai unul.

| NarcisIfrim a răspuns:

Marius intr-o relatie femeia este ceea care este mai afectoasa, si mai dulce, chiar daca si barbatul o face.Dar barbatul intr-o relatie
este cel care o mentine, care face sa fie de durata. Femeia mai vrea sa plece, mai vrea sa vina.el echilibreaza